חרדים קיצונים תקפו אשה שתלתה מודעות בבית שמש

האשה הותקפה בעת שתלתה מודעות פרסום ברחוב הנשיא. "הם קראו לעברי שיקסע, חשבתי שאמות", סיפרה. היא פונתה במצב קל

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

שלושה אזרחים, בני העדה החרדית, נעצרו היום (שלישי) בחשד שתקפו אשה שתלתה מודעות פרסום ברחבי בית שמש. האשה, נטלי משיח, בת 27, תלתה מודעות פרסום לחברת הימורים, והותקפה ברחוב יהודה הנשיא בעיר על ידי חרדים קיצונים. הם הקיפו את כלי רכבה והחלו ליידות לעברה אבנים. משיח נפצעה באורח קל בראשה, למכוניתה נגרם נזק מהשלכת האבנים, ובנוסף נוקבו צמיגי המכונית והמפתחות נגנבו.

משיח סיפרה לאחר האירוע: "הגעתי למקום כדי לתלות מודעות, פתאום הגיע אלי אדם וקרא לעברי 'שיקסע, שרמוטה תלכי מפה, מה את עושה כאן'. משיח התקשרה למשטרה, שהורתה לה להשאר במקום עד להגעת הניידת, וניסתה להכנס לרכבה.

"עוד לפני שהספקתי להתניע, עשרה חרדים קפצו על האוטו והתחילו לדפוק עליו חזק. התחננתי, אמרתי - 'אני אלך מפה, רק תעזבו אותי'". לדבריה, התוקפים זרקו לעבר האוטו סלעים, ושמשותיו נופצו: "אז מישהו שפך עלי אקונומיקה, הייתי בטוחה שהם הולכים להדליק אותי. חשבתי שאני הולכת למות, ראיתי את המוות בעיניים". משיח הוסיפה כי "המבט שלהם בעיניים הזכיר לי את הלינץ' ברמאללה. רוע קר כזה. צעקתי להם – 'אני יהודיה'".

לדבריה, לכל אורך האירוע, שנמשך כרבע שעה, עמדו והסתכלו על המתרחש עוברי אורח רבים ותושבי האזור, ואיש לא סייע לה. "חמש מאות איש עמדו סביבי, אף אחד לא הושיט לי עזרה, חלקם גיחכו".

נטלי משיח, היוםצילום: מיכל פתאל

משיח התקשרה במהלך האירוע לאחיה עמרי, מפקד פלוגה בחטיבת גבעתי, שהיה בבית באותה שעה."שמעתי אותה צורחת, שמעתי את קולות הניפוץ. הגעתי מהר למקום וראיתי את קור הרוח של התוקפים, הבנתי שאני מתעסק עם רוצחים, שזה משהו מאורגן", סיפר, "הם דיברו ביניהם במכוון ביידיש, כדי שלא נבין".

משיח סיפרה כי היא עובדת ברמת בית שמש מזה זמן רב. "אני מכבדת מאוד את האוכלוסיה הזאת. אף פעם לא מתלבשת חשוף כשאני מגיעה לשם. אני בחורה מסורתית, לא באתי לעשות פרובוקציות לאף אחד".

רכבה של משיח, שמשותיו מנופצותצילום: אלי ונונו

בשבוע שעבר סיפר תלמיד בכיתה ג' כי הותקף בידי קבוצה של צעירים חרדים, חלקם ילדים, שעה שעשה את דרכו מבית הספר לביתו. לטענתו הצעירים הקיפו אותו, קיללו אותו, ירקו עליו ויידו לעברו אבן גדולה שפגעה בגבו.

ההתקפות האחרונות מגיעות על רקע הסערה שהתחוללה בסוף השנה שעבר ובתחילת החודש, בעקבות פרסום התקיפות של חרדים קיצונים נגד הילדה נעמה מרגוליס. בעיר התחוללו שורה של הפגנות ועימותים אלימים. המחאה מול החרדים נסובה גם סביב ההפרדה באוטובוסים. בין היתר הותקף צוות צילום של ערוץ 2, שהשליכו אבנים על הג'יפ שבו נסעו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ