עיריית רחובות טשטשה את פניה של רהב מאיר

העיתונאית טושטשה במודעה לאירועים לציבור הדתי-לאומי בעיר. רהב מאיר: הוזמנתי להרצות, אני מניחה שבפנים גלויות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

פניה של העיתונאית סיון רהב מאיר טושטשו במודעה המפרסמת אירועים לציבור הדתי-לאומי ברחובות. במסגרת פעילות הפורום הדתי-לאומי ברחובות והמחלקה לתרבות תורנית בעירייה, נערכים בכל חודש כמה אירועים הפונים לציבור הדתי בעיר. במודעה שמפרסמת את אירועי החודש הקרוב (חודש שבט, ג"כ), מופיעות הזמנות לארבעה אירועים, שלושה מהם מופקים בסיוע העירייה ואחד מהם בהפקת הפורום הדתי-לאומי עצמו בלבד. באירוע זה מוזמנים התושבים ל"תוכנית מיוחדת במינה הכוללת פאנל בהשתתפות שדרן רדיו קול חי, ידידיה מאיר, ורעייתו, כתבת חדשות ערוץ 2, סיון רהב מאיר". אולם פניה של רהב מאיר, המופיעות במודעה, עברו עיבוד והן מופיעות במודעה שפורסמה במקומון "הד העיר" בשבוע שעבר, מפוקסלות.

תושבים שהבחינו במודעה פנו בעקבות כך לאנשי הפורום הדתי-לאומי במטרה לקבל הסברים עבור טשטוש פניה של רהב מאיר. חלקם אף החלו להפיץ את המודעה בתמיהה אם אלו פניה של "עיר המדע והתרבות". לדברי תושב העיר קלאודיו אלי, אין זו הפעם הראשונה שהעירייה מפרסמת אירועים שונים שבהם יש הדרת נשים. כך לדוגמה, בחודש דצמבר ערכה העירייה, בשיתוף חב"ד, שני כנסים המיועדים לגברים בלבד. במודעות אלו, כמו גם במודעה שבה טושטשו פניה של רהב מאיר, צוין כי האירועים הם בחסות ראש העיר רחמים מלול ושי קזיוף, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק התרבות התורנית בה.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בעיריית רחובות הסבירו כי המודעה שבה טושטשו פניה של רהב מאיר לא עברה את אישורם כמקובל וכי האירוע כולו מאורגן על ידי הפורום הדתי-לאומי, ועל כן האחריות בנושא היא עליו בלבד.

המודעה שפורסמה ברחובות. לחצו להגדלה

אמיתי כהן, יו"ר הפורום הדתי-לאומי המשמש גם גזבר המועצה הדתית בעיר, ציין כי המודעה נשלחה על ידי אנשיו כשפניה של רהב מאיר היו גלויות, ומי שערכו את הטשטוש שלא בידיעתם היו אנשי המקומון עצמו, המיועד לציבור החרדי (לפי אתר האינטרנט של המקומון "הד העיר" הוא פונה לציבור הדתי-חרדי, ג"כ). "חשבנו שהם לא שמים נשים לא צנועות ולכן חשבנו שתמונתה של סיון תפורסם כמו שהיא כיוון שהיא צנועה", הסביר כהן. "הם פרסמו אותה מטושטשת ובכך עשו נזק לנו ונזק לעירייה". הפנייה למקומון החרדי, ציין, נעשתה כדי לפנות "לכלל הציבור" חרף העובדה כי הפורום עצמו פונה לציבור הדתי-לאומי בעיר, שלא נוהג בכללי צניעות נוקשים כגון אלו.

רהב מאיר אמרה בתגובה כי "הופתעתי מאוד. עוזרת ראש העיר צלצלה אליי אתמול והתנצלה. הבנתי מהם שאין לעירייה או לגוף שהזמין אותי להרצות כל קשר לפרסום הזה. הם הרי הזמינו אותי להרצות, ואני מניחה שזה בפנים גלויות, לא?" את תגובת "הד העיר" לא ניתן היה להשיג.

באחרונה נחשף כי עלון פרשת השבוע "באהבה ובאמונה", המחולק במאות בתי כנסת, טשטש מטעמי צניעות את תמונתה של רותי פוגל, שנרצחה יחד עם בני משפחתה בפיגוע באיתמר במארס שעבר.

Read this article in English: Israeli woman's face blurred on ad for Rehovot's religious public

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ