המילואימניקים שנאבקים בחוק טל מרוצים: "הלחץ עובד"

משעות הבוקר פקדו את "מחנה הפראיירים" שהוקם במחאה על הכוונה להאריך את חוק טל פוליטיקאים ואנשי ציבור. יושביו דרשו שירות "בלי הבדל בין דם לדם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עשרות אנשי מילואים הקימו היום (חמישי) בתל אביב את "מחנה הפראיירים", במחאה על הכוונה להאריך את חוק טל. את המחנה שהוקם הבוקר סמוך לתחנת רכבת מרכז בתל אביב כבר פקדו שורת אנשי ציבור ופוליטיקאים שהביעו תמיכה בפעילים במקום, ביניהם תלמידי תיכון לפני גיוס, סטודנטים ונכי צה"ל.

הפעילים תכננו לשהות במחנה המחאה עד להצבעת הממשלה בנושא שתוכננה להתקיים ביום ראשון הקרוב. אולם הבוקר הודיעה לשכת ראש הממשלה כי בכוונתה לוותר על ההצבעה בממשלה והדיון על הארכת החוק - עדיין לא ברור לאיזו תקופה - יועבר לכנסת.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

בועז נול, מארגן ההפגנה ומנכ"ל ארגון "המחנה המשותף" אמר כי "במדינת ישראל כולם צריכים לשרת, אם בשרות בצה"ל או שרות לאומי, ללא הבדל בין דם לדם". לדבריו, "אנשי המאהל מרוצים מהודעת ראש הממשלה, וקוראים לציבור לבוא ולתמוך בהעלאת הצעת חוק שתקרא לשרות לכולם. זה מוכיח שהלחץ עובד, שראש הממשלה חטף רגליים קרות והמצפון שלו לא אישר לו להאריך את חוק טל. אנחנו קוראים להעביר חוק אחר במקום, שיקרא לשרות לכולם".

ציפי לבני ב"מחנה הפראיירים", היום

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני שהגיע למקום אמרה כי "צדק חברתי מתחיל בשוויון בנטל ושירות צבאי, לאומי או אזרחי הוא הדרך שבה כל אזרח צריך לתרום לחברה בה הוא חי – כאשר זה לא מתקיים אז גם הציונות לא מתקיימת. זו מלחמה של כל מי שמאמין בציונות ורוצה לחיות במדינה הזו".

לדבריה, "כל אחד מחברי הכנסת שמרים את היד צריך לדעת שיש אנשים בחוץ שלא יסלחו על הצבעה שמשמרת את העוול הזה. יש את אלו שמנסים לטעון שגם המשרתים בצה"ל הם סקטור, שאפשר לשלם להם יותר, לקנות אותם במשהו ואז יהיה בסדר. זה לא סקטור – זה הרוב הישראלי, הרוב הדומם, זה המחנה הציוני ועל זה צריך להמשיך ולהילחם".

ח"כ אבי דיכטר (קדימה) שביקר אף הוא במקום הביע את עמדתו כי "יש להאריך את חוק טל בשנה אחת בלבד ולהתחייב לתיקונים הנדרשים", והוסיף כי "יישומו בשטח של חוק טל נכשל"...עלינו, הרוב הציוני, לעשות מאמץ משותף ולהחזיר את הגלגל אחורה. עובדתית הפך צהל מצבא העם לצבא חצי עם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ