סדרת תקלות במטוסי אל על בשבועות האחרונים

המטוסים מתקלקלים זה אחר זה ועיכובים רבים נגרמים בטיסות לישראל וממנה; באגף התחזוקה מתלוננים על מחסור בכוח אדם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת התעופה אל-על נאלצת להתמודד בשבועות האחרונים עם תקלות טכניות רבות במטוסי החברה, שפוגעות באופן משמעותי בתנועת מטוסיה. הלילה (חמישי), למשל, תקלה במטוס החברה גרמה לעיכוב המראה מניו יורק לישראל.

מקורות באגף התחזוקה של אל-על אמרו ל"הארץ" כי "לא ניתן להצביע במדוייק על הסיבות לריבוי התקלות או על מגמה ספציפית. יתכן שמדובר באופן מקרי בהחלט. עם זאת, בשבוע החולף אירעו תקלות טכניות בשניים ממטוסי החברה מסוג בואינג 747-400, אך מדובר בסוגי תקלות שונות". לדברי המקורות, התגלו תקלות טכניות גם במטוסים אחרים.

באגף התחזוקה אף הושמעה באחרונה ביקורת על מחסור בכוח אדם, שמשפיע על לחץ העבודה. עקב כך נאלצה אל על לגייס עובדים שכבר פרשו מהחברה.

אחת מהתקלות המרובות התרחשה לפני שבועיים. עובד של רשות שדות התעופה (רש"ת) שהעסיק מזוודות לבטן מטוס, הבחין בנורית אזהרה דולקת שמתריעה על אש. הוא דיווח על כך ובבדיקה התברר כי מדובר באזהרת שווא. למרות זאת, אם המטוס היה ממריא והטייסים היו מבחינים בנורית באוויר, הם היו נאלצים לבצע נחיתת חירום באופן מיידי.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

במקרה נוסף, חשף חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק (רזצ'יק)
רז, כי חלק שהורכב לא כיאות גרם לנזילת דלק חמורה באחד המנועים, במהלך טיסה מישראל לגרמניה. הנזילה לא התגלתה עד נחיתת המטוס.

בשבועיים האחרונים אף נאלצה החברה לשלוח פעמיים מאות נוסעים לבתי מלון בלונדון. זאת, לאחר שהתגלו תקלות טכניות בשני מטוסים מדגם בואינג 747-400, שעמדו להמריא לישראל. בנוסף, התברר כי אחד המטוסים הללו איחר בשלוש שעות לנחיתה בלונדון, עקב תקלה שהתגלתה בישראל.

סמנכ"ל התחזוקה וההנדסה באל על, שמואל קוזי, אמר בתגובה כי "אין עלייה בכמות התקלות במטוסי אל על ביחס לשנים קודמות. מטוסי אל על מטופלים ברמת התחזוקה הגבוהה ביותר. כידוע ביטחון הנוסעים ובטיחות הטיסה הינם ערך עליון בפעילותה של אל על והיא אינה מתפשרת בנושא.

באשר לעיכוב הלילה בהמראת מטוס הנוסעים מניו יורק, נמסר כי "התקלה הטכנית היתה באחד ממסכי הבידור הכלליים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ