טשטוש תמונת רותי פוגל: עכשיו ההתנצלות

מכון מאיר המוציא לאור את העלון התורני שבו טושטשו פניה של הנרצחת מאיתמר, פרסם בו התנצלות על "הצער והכאב" שנגרמו כתוצאה מהפרסום

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

מכון מאיר, המוציא לאור את העלון "באהבה ובאמונה", פרסם התנצלות בפני משפחת פוגל, על טשטוש תמונתה של אם המשפחה בגיליון לפני שבוע.

פרסום התמונה המטושטשת עורר סערה בציונות הדתית. הרב שלמה אבינר כתב כי הדבר היה ראוי, אך שורת רבנים אחרים כתבו שמדובר במתיחת גבולות הצניעות שלא לצורך. בגיליון הנוכחי, בהודעה מיוחדת שפורסמה תחת הכותרת "התנצלות והבעת צער", נכתב: "מכון מאיר מתנצל ומביע את צערו בפני משפחת פוגל ובן ישי וקוראי גיליון 'באהבה ואמונה', על הצער והכאב שנגרם עקב הפרסום הבלתי ראוי של תמונת רותי פוגל ז"ל הי"ד. על החתום: הרב דב ביגון ומערכת הגיליון 'באהבה ואמונה'".

כבר עם הפרסום נמסר מ"מכון מאיר" כי הדבר נגרם בשל טעות אנוש וכי המכון "התנצל בפני המשפחה על כך וההתנצלות התקבלה בהבנה מלאה על ידי המשפחה".

העלון, שיוצא לאור על ידי "מכון מאיר" ומודפס בעשרות אלפי עותקים, אינו מפרסם תמונות של נשים כמדיניות, ולא חרג ממנהגו גם כשמדובר באם המשפחה שנרצחה, שתמונתה הופיעה בכל עלוני פרשת השבוע האחרים לציון האזכרה במלאת 11 חודשים להירצחם. ההתנחלות איתמר הוקמה על ידי גרעין של חוזרים בתשובה של המכון.

תמונת משפחת פוגל, כפי שהופיעה בעלון באהבה ואמונה

"מכון מאיר" הינו מכון דתי-לאומי המספק שירותי דת ברוח משנתו של אחד מאבות הציונות הדתית הראי"ה הכהן קוק והוקם לפני כ-35 שנה. על פי אתר האינטרנט "ערוץ מאיר" שמפעיל המכון, העלונים מגיעים לרבבות בני אדם, בין היתר גם ליהודים בתפוצות. באתר נכתב כי "מכון מאיר חרט על דגלו את העיקרון של 'אהבה ואמונה' ופועל ברוחו, ועל פי תורתו של הרב קוק". עוד צוין באתר כי מהתגובות לעלונים ולמורשת המכון "עולה תמונה של מהפכה חיובית של ממש שערוץ מאיר מחולל ברבבות בתים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ