ארגונים: "הכל דיבורים" מסיתה נגד נשים

על רקע פרשת נתן אשל, הציגה מנחת התוכנית איילה חסון מקרה בלשכה אחרת, בו חשק בכיר בעובדת והיא הורחקה. "הסביבה הרחיקה את הממתק", אמרה

אמילי גרינצוויג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצוויג

באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית זועמים על רשות השידור, בעקבות קטע בתוכנית הרדיו "הכל דיבורים" ברשת ב', שעסק בפרשת התלונה על הטרדה נגד ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל.

מנחת התוכנית, איילה חסון, סיפרה על מקרה שאירע בלשכה חשובה אחרת במדינה. "היתה עובדת יפהפייה והיה נראה שהבכיר באותה לשכה חומד אותה כמו ממתק מלבב, וכל פעם שהוא חולף על פניה זה איזה צביטה בלחי או משהו", אמרה חסון והמשיכה ל"פתרון" שהושג באותו מקרה: "אנשים הבינו שיש פה עניין נפיץ והיא הועברה מתפקידה, בשקט בשקט. מה שנקרא 'הסביבה התומכת הרחיקה את הממתק'".

הפרשן חנן קריסטל ויועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה, יוסי לוי, שהשתתפו בשיחה, תמכו בפתרון שהוצג וקריסטל טען כי הוא נעשה ברוח "אל תשים מכשול בפני עיוור". ד"ר אורית קמיר שהשתתפה אף היא בשיחה, מחתה נחרצות ואמרה כי מדובר בהדרת נשים. לדבריה, צריך להעביר מתפקידו דווקא את אותו הבכיר.

מנחת "הכל דיבורים" ברשת ב', איילה חסוןצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

השידור עורר סערה ופניות ליושב ראש רשות השידור, אמיר גילת. לטענת הארגונים, העמדות שהובאו בתוכנית ביום חמישי האחרון הלכה למעשה, עידוד להדרת נשים. "אי אפשר לנתק בין הטרדה להטרדה ומקרה כזה ואחר, ובטח שאי אפשר להטיל את האחריות על הנפגעת עצמה. אמרה אתמול מנכ"ל איגוד מרכזי הסיוע, מיכל רוזין. "זאת אחת הסיבות לכך שנשים אינן מתלוננות על הטרדה, כיוון שהן בסוף אלה המשלמות את המחיר".

איילה חסון אמרה בתגובה: "בניגוד לפרשנויות שיוחסו, אני באופן מעשי לא אמרתי בשידור, לא במלה ולא ברמז, שאני מצדדת בהדרת נשים, לא במפורש ולא במשתמע. סיפרתי סיפור עיתונאי על אירוע שקרה. כמראיינת אינני נוהגת להכתיב למרואיינים שלי מה לומר, כל מרואיין זכאי לעמדתו ודעתו גם אם היא מעוררת בי הסתייגות או שאט נפש. באופן אישי כמראיינת לא נקטתי ולא אנקוט שום עמדה שתצדיק פגיעה בנשים בשום דרך ואופן. כאשה אני דואגת ודאגתי גם במקום עבודתי לתמוך בכל אחת שנפגעה. בחרתי בד"ר אורית קמיר, כמרואיינת לנושא הזה, מתוך מודעות מלאה לעמדותיה ולחשיבות שהן יישמעו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ