גילי כהן
גילי כהן

חרף החלטת נתניהו להסיר את הארכת חוק טל מסדר היום של הממשלה ולהעבירו לטיפול הכנסת, המאבק בחוק טל ממשיך גם השבוע. היום מתכננים מאות תלמידי תיכון להשבית את הלימודים במחאה על החוק. במקביל יציבו אנשי מאהל "מחנה הפראיירים" בתל אביב משמרת מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

"אנחנו מתכוונים להגיע לירושלים כדי לומר שאנחנו לא מתרגשים מהזזת הדיון, אלא מאמינים שצריך לשמור את היד על הדופק כדי לבטל את החוק לאלתר", אמרה אתמול זהרה ברגר-צור, פעילה בפורום לשוויון בנטל.

מאות תלמידי תיכון מתכוונים לשבות כבר היום ולא להיכנס לכיתות הלימוד בשעות תשע עד עשר וחצי בבוקר במחאה על החוק.

"יש כאן אמירה אידיאולוגית, שאנחנו מנסים לצייר קו אדום: הסטטוס קוו הנוכחי לא יכול להימשך. האיזון שהיה פה במשך שנים נפסק, וצריך לקבל החלטה. התשובות בעיני יהיו ביטול חוק טל והצעות חוק אלטרנטיבי", אמר אתמול יותם ברגר, שמיניסט מירושלים ואחד מיוזמי השביתה, החבר גם הוא בפורום לשוויון בנטל.

"ההחלטה לדחות היא סופר-משמעותית בעיניי. למצביע מגיע לדעת מה ראש הממשלה חושב, והאם הוא מוחק או לא את חוק טל. אני מאוד לא מרוצה מהדחייה, אני חושב שהיה צריך לדון בחוק - ולבטל אותו. זה רק מחזק את העובדה שנתניהו לחיץ, והחוק עצמו בעייתי", הוסיף.

נכון לאתמול הודיעו תיכוניסטים מאשקלון, ירושלים, טבריה, תל אביב ורמת השרון על השתתפותם בשביתה. חלקם מתכוונים להישאר מחוץ לכיתות; חלקם ילמדו במסדרונות; חלקם מתכוונים להפגין מחוץ לבית הספר, כמו באשקלון; וחלקם יערכו פאנלים ושיחות עם התלמידים.

בתיכון ליד האוניברסיטה (ליד"ה) בירושלים יתקיים פאנל בכותרת "שביתת התיכוניסטים: דורשים שירות לכולם", בהשתתפות ברגר-צור, ח"כ משה (מוץ) מטלון ולורה ורטון, חברת מועצת העיר מטעם מרצ. בפורום לשוויון בנטל אספו באחרונה חתימות של כ-4,000 תלמידי תיכון נגד חוק טל.

חרף מזג האוויר הסוער, אתמול באו משפחות שכולות ונכי צה"ל למאהל המחאה שהוקם סמוך לתחנת הרכבת ארלוזרוב בתל אביב. בימים האחרונים ביקרו במאהל כאלף איש, שאף חתמו על עצומה נגד החוק. יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן שם, השמיע בביקורו במאהל עמדה פומבית היוצאת נגד חוק טל, וקרא "למצוא פתרון לאפליה של שנים רבות".

יושב ראש ארגון נכי צה"ל, חיים בר, הוסיף אתמול כי "יש צורך בשוויון בגיוס לצה"ל ובחלוקה שווה של הנטל. הקולות הקוראים לשוויון בגיוס לצה"ל ולביטול חוק טל הם מוצדקים והכרחיים".

"מאהל הפראיירים" נגד חוק טל, אמש ליד תחנת רכבת מרכז בתל אביבצילום: ניר קידר

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ