44 פצועים בשריפה בבניין מגורים בבאר יעקב

חלק מן הפצועים סובלים משברים וחבלות לאחר שקפצו מחלונות ביתם. קלנועית שהוצתה בחניון הבית גרמה לשריפה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שריפה גדולה פרצה הלילה (שלישי) בבניין מגורים בן ארבע קומות בבאר יעקב. 44 בני אדם נפצעו, ובהם שניים במצב קשה וחמישה במצב בינוני. חלק מן הפצועים נפגעו משאיפת עשן בעוד אחרים סבלו משברים וחבלות לאחר שקפצו מחלונות הבניין. כוחות הכיבוי הצליחו לכבות את האש, וכעת נבדק חשד להצתה.

השריפה פרצה לפנות בוקר בבניין ברחוב רבי מאיר בעל הנס בעיר. לדברי מפקד כוח הכיבוי במקום, היא נגרמה כתוצאה מהצתה של קלנועית שחנתה מתחת לבניין. לאחר שהוצתה אחזה האש בציוד שהיה בחדר המדרגות והחלה לעלות לקומות הגבוהות של הבניין.

באותו הזמן מרבית הדיירים ישנו בדירותיהם ולא הבחינו באש שפרצה. כל חדר המדרגות החל להתמלא בעשן סמיך שהגיע לכל דירות הבניין. רק בשלב מאוחר יחסית החלו הדיירים לשים לב למה שנעשה אבל אז כבר היה קשה לצאת מהבתים ורבים מהתושבים נפגעו משאיפת עשן. חלק מדיירי הבניין החליטו לחלץ עצמם ללא עזרת מכבי האש שהגיעו לבניין בשלב מאוחר יותר יחד עם עשרות אמבולנסים של מגן דוד אדום. דיירים מהקומות הראשונות השליכו מזרונים ממרפסות הבית וקפצו עליהם כדי לבלום את המכה. ראשונים לצאת מהדירות היו הילדים. צוותים של מגן דוד אדום העניקו טיפול ראשוני בשטח ופינו את הפצועים לבתי החולים אסף הרופא, קפלן ותל השומר.

ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן הגיע לזירה וניסה להרגיע את הדיירים, אבל גם הוא הבין שכל האירוע היה יכול להיגמר בצורה אחרת לגמרי. "רק בגלל הפעילות המהירה של כוחות ההצלה שהגיעו לזירה הכול נגמר כמו שנגמר אבל יכול היה להיות פה אסון. אנחנו נדאג לשיפוץ הבניין ונגיש עזרה לדיירים בציוד שנשרף להם בתוך הדירות. היה לנו בלילה הרבה מזל".

בסך הכול פינה מד"א 44 פצועים רובם משאיפת עשן. 20 מהם מוגדרים במצב קל וצפויים להשתחרר בקרוב לביתם האחרים פצועים בינוני ושניים עדיין מוגדרים קשה.

Read this article in English:  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ