עובדת סוציאלית הותקפה; האיגוד מאיים בסכסוך עבודה

האיגוד הציב אולטימטום ואמר כי יפתח בעיצומים, אם לא תונח בתוך שבועיים הצעת חוק שתספק הגנה לעובדים הסוציאליים

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

איגוד העובדים הסוציאליים הודיע היום (רביעי) כי יכריז סכסוך עבודה אם לא תונח בתוך שבועיים הצעת חוק שתסדיר הגנה ראויה על לשכות הרווחה והעובדים הסוציאליים. הצבת האולטימאטום הגיעה בעקבות אירוע אלימות נוסף שארע הבוקר בנתניה.

הבוקר הגיעו לבית משפחה בנתניה שני עובדים סוציאליים בליווי שוטרים כשבידיהם צו חירום מבית משפט להוצאת ילדם בן השנתיים מחזקתם. הצו הוענק מחשש לחיי הילד, עקב מצבה הנפשי הקשה של אם המשפחה. כאשר האם הבחינה בעובדת הסוציאלית החלה לצעוק, לקלל ולאיים כי תרצח את הילד ואת העובדים הסוציאליים - כל זאת כשהאירוע מתועד על ידי בן משפחה. בעוד השוטרים מנסים לקחת את הילד מסבתו, חבט אחד מבני המשפחה בראשה של העובדת הסוציאלית.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

הפגנת העובדים הסוציאלים בשנה שעברהצילום: ניר קידר

במקום התפתחה מהומה כשהמשטרה התעקשה לבצע את צו החירום ולהוציא את הילד מהמשפחה. אם המשפחה, המוכרת היטב ללשכת הרווחה לאחר ששלושה מילדים הוצאו מחזקתה בצו של בית משפט, נעצרה במקום. העובדת הסוציאלית נבדקה על ידי צוות רפואי וחזרה לעבודה. בעקבות האירוע הודיעה ראש העיר נתניה, מרים פיירברג, על השבתת שירותי הרווחה בעיר והבהירה כי לא תשלים עם אלימות נגד עובדים סוציאליים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

העובדים הסוציאליים דורשים ממשרד הרווחה להניח הצעת חוק על שולחן הכנסת שתכלול מתן סמכויות שיטור ואבטחה לשומרים בלשכות הרווחה ובמתקניה, נקיטת סנקציות נגד תוקפי עובדי רווחה - תוך קביעת ענישה מינימאלית כנגד התוקפים. לטענת האיגוד, אם שר הרווחה משה כחלון לא יפעל לכך יוכרז סכסוך עבודה, במסגרתו יושבתו כל שירותי הרווחה ברשויות המקומיות.

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי, הודיע כי האיגוד לא יקל ראש בשום מקרה אלימות נגד עובדי רווחה. "אמירתנו היא חד משמעית וברורה", אומר פרי, "דמנו אינו הפקר. חובתה של המדינה, ששלחה אותנו להגן ולטפל באוכלוסייה, היא זו שצריכה להגן עלינו, ובמידה והיא אינה מסוגלת לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, אנחנו לא נעבוד ולא נבצע את המוטל עלינו".

פרי הודיע היום לכחלון כי הורה לכל העובדים הסוציאליים, העובדים לפי חוק הנוער וסדרי דין שלא לבצע ולמלא אחר צווי בית משפט כל עוד אינם משוכנעים בוודאות כי הם מוגנים ובטוחים בעת ביצוע הצו. "כל עובד שלא ירגיש כי הינו בטוח מספיק, לא יבצע את הצו, והאיגוד יעניק לו את כל הגיבוי", הודיע פרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ