סדק רחב מימדים התגלה במטוס מטען של אל על

אירוע הבטיחות החמור נגרם בשל כשל כן נסע ראשי במטוס ג'מבו של החברה. לפני כשנה הביאה תקלה דומה לנחיתת חירום של מטוס נוסעים של החברה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

אירוע בטיחות חמור במטוס מטען של חברת אל על. חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק (רזצ'יק) רז, פתח בחקירת כשל בכן נסע ראשי במטוס ג'מבו מטען של חברת אל על. כשל דומה אירע רק לפני כשנה במטוס נוסעים של החברה מדגם בואינג 777 שהצריך נחיתת חירום בנתב"ג.

אתמול בבוקר, במהלך בדיקות טכניות למטוס בואינג מדגם 747-400 מטען, גילה טכנאי של החברה סדק רחב מימדים בחלק העליון של כן הנסע הראשי הימני הפנימי של אותו מטוס. בכל צד ישנם שני כני נסע. המטוס קורקע מיידית, עד להחלפת כן הנסע ובדיקת המטוס מחשש לנזקים נלווים.

החוקר הראשי פתח בחקירה רשמית של התאונה, בשיתוף רשויות החקירה של ארה"ב - NTBS. חברת בואינג וחברת אל על, יעמידו, ככל הנראה, משקיפים מטעמם לצוות החקירה.

מדובר בכשל נדיר שהאחרון הדומה לו בעולם, בסוג המטוס וכן הנסע המעורבים, אירע ככל הידוע ב-2006. לפני למעלה משנה אירע כשל דומה, בכן נסע ראשי חיצוני של מטוס גרמני מאותו הסוג.

דובר חברת אל על אמר בתגובה, כי "במסגרת בדיקה שגרתית של מטוס מטען, התגלה סדק בכן נסע ימין. המטוס קורקע וכרגע בודקים את מהות הסדק והיקפו. הנושא הובא כמקובל לידיעת החוקר הראשי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ