הסטודנטים נגד ישי: הפטור בארנונה - רק לתלמידי ישיבות

בעתירת אגודות הסטודנטים לבג"ץ נטען כי הסטודנטים לא עומדים בקריטריון המחייב מגורים בתנאי פנימייה. דוברו של ישי: הפטור יחול על כל פנימייה, גם אם היא לא דתית

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

אגודות סטודנטים יעתרו היום לבג"ץ נגד שר הפנים, אלי ישי, נוכח שינוי שיזם בקריטריונים למתן פטור מארנונה, שלדבריהם מיטיב עם תלמידי ישיבות ומפלה את המוסדות האקדמיים.

העותרים כותבים בפנייתם לבג"ץ, כי חוזר מנכ"ל משרד הפנים שפורסם בסוף חודש ינואר קבע שלושה קריטריונים לזכאותו של מוסד לפטור ממס הארנונה על בניינים המשמשים למגורים - אולם, לדבריהם, הקריטריון השלישי מפלה, שכן הוא מחייב מגורים בתנאי פנימייה. לפי החוזר, "מגורי היחידים בנכס מתחייבים לצורך מתן השירות ... והשירות לא יינתן להם על ידי המוסד אלא בכפוף למגוריהם בנכס". בעתירה הם טוענים כי מעונות הסטודנטים של המוסדות להשכלה גבוהה לא יזכו להטבה כיוון שאינם עומדים בקריטריון זה.

העתירה מוגשת בשמן של אגודות הסטודנטים של האוניברסיטאות העברית, תל אביב, בר אילן וחיפה, המכללות שנקר, רמת גן, אריאל והמכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין. לדבריהם, הפטור אמנם תקף למוסדות לנוער חוסה או מוסדות לנשים מוכות, אך לאלו אפשרות להשיג פטור "גם במסגרת סעיפים אחרים הקיימים בחוק", ולפיכך לא מדובר בהטבה חדשה עבורם.

הפגנת סטודנטים בירושלים, ארכיוןצילום: אמיל סלמן

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

דובר שר הפנים אלי ישי מסר בתגובה: "הניסיון לייחס את ההטבה בארנונה אך ורק למוסדות דתיים, קרי ישיבות עם פנימיות, מוטעה ומטעה. הפטור יחול על כל פנימייה שהיא חלק ממוסד בין אם הוא מוסד דתי ובין אם לא לרבות בית השאנטי, תיכון מקווה ישראל ושאר מערכות הרווחה הלא דתיות. יש לציין כי שר הפנים ניסה בעבר לקדם את הרחבת הפטור מארנונה, כך שיחול גם על מעונות סטודנטים בכל המוסדות האקדמיים, אולם חוות דעת פנימית של משרד הפנים המליצה כנגד בטענה שהסטודנטים אינם מחויבים לישון במתחם המוסד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ