מאות מורי קבלן ישביתו השבוע את הלימודים

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

מאות מורי קבלן ישביתו ביום רביעי את הלימודים בתוכנית לבני נוער נושרים, במחאה על תנאי העסקתם בחברה למתנ"סים. המורים מוחים על העסקתם "בתנאים קבלניים על ידי קבלן מבצע של משרד החינוך".

"ההישגים המוגבלים של ההסתדרות בסוגית עובדי הקבלן רק מוכיחים לנו שהדרך לפתרון סוגית מורי הקבלן היא התאגדות פורמלית במסגרת איגוד עובדים, מאבק, וחתירה להסכמים קיבוציים ישירות מול המעסיקים", אמר אמש אורן שלמה, מורה לגיאוגרפיה בתוכנית היל"ה (השלמת יסוד ולימודי השכלה).

בכינוס שנערך אמש בדרום תל אביב החליטו ועד איגוד מורות התוכנית ומטה "כוח לעובדים" להשבית את פעילותם של מאות מורים - צעד שיפגע באלפי תלמידים בכ-50 מרכזי השכלה ברחבי הארץ.

המורים, המועסקים במיזם שהופרט על ידי משרד החינוך, מוחים על העסקה "בתנאים קבלניים על ידי קבלן מבצע של המשרד". בחודשים האחרונים השביתו מורי התוכנית את הלימודים חמש פעמים. הם טוענים להיעדר ביטחון תעסוקתי, המתבטא בהיעדר קביעות, שכר שעתי ואי קבלת שכר בשלושת חודשי החופש של התלמידים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי הם שוקדים בימים אלה על גיבוש מכרז חדש להעסקת המורים בתוכנית, תוך בחינת חלופות שונות שיאפשרו לשפר את תנאי העסקתם. מהחברה למתנ"סים נמסר כי הם מפעילים את התוכנית, במסגרת מכרז של משרד החינוך ובכפוף לחוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ