הארץ

יו"ר ועד עובדי רכבת ישראל, גילה אדרעי, שעמדה אתמול (שלישי) במוקד הסערה סביב השבתת תנועת הרכבות וביזיון בית הדין לעבודה טענה הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי יו"ר ההסתדרות עופר עיני, אישר את השביתה. אדרעי גם האשימה את התקשורת בעיוות המציאות ותקפה את השופטת אפרת לקסר על החלטה לקבוע כי ראשי הוועד ביזו את בית הדין.

אדרעי התייחסה לאיחור הגדול בו הגיעה אתמול עם עמיתיה לדיון בבית הדין, ואמרה כי "אני לא יודעת למה זה יצא כל כך רע. אני לא אמרתי שאני בחופש. אם אני משביתה את הרכבת היה מצטייר יותר טוב שבשבילי הפעילו רכבת מיוחדת לתל אביב? (..) אז הזמנו אוטובוס, התארגנו, התלבשנו כנאות לבית הדין, לקחנו פלאפונים שלא לקחנו בהתחלה (..) אני לא אמרתי נופש. אני לא אמרתי לה. זה היה יום שביתה של כל הוועד, בגלל שאנחנו ועד מפוזר התארגנו בצפון כדי להוריד הוראות. הייתי מנותקת, לא ידעתי כלום".

יו"ר הוועד הביעה תמיהה על פסיקת השופטת ואמרה כי "אני לא מבינה למה זה ביזיון כשיש לי שישה סכסוכי עבודה, כשיש לי אישור מההסתדרות להשבית. כשיש לי מתווה של בית המשפט שאומר שמותר לי להשבית שאני מודיעה 48 שעות מראש והודעתי 48 שעות מראש לכל האזרחים". אדרעי הוסיפה כי היא "גם מצפה משופטת שתהיה אובייקטיבית".

גילה אדרעי, אתמול בבית המשפטצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

אדרעי חזרה על הטענה אותה השמיעה גם אתמול ולפיה "הודעתי למנכ"ל הרכבת (על השביתה) והוא אמר 'מתאים לי'. אני מוכנה שיביאו אותי ואני אגיד הכל למנכ"ל והוא יגיד שאני משקרת. הוא לא הוציא רכבות כשהן מוכנות כדי ליצור באזז על ועד העובדים".

אדרעי, שספגה ביקורת קשה על התנהלותה מצד הנהלת הרכבת ומגורמים בהסתדרות הדגישה כי היא לא מבינה מדוע "ארבעה ימי עבודה תרמו עובדי רכבת ישראל עבור המסכנים, ואז אף אחד לא העלה אותי על הקו". היא סיפרה כי היא חשה תמיכה מהציבור ומקבלת תגובות המבקשות ממנה "להיות חזקה" ו"לא לתת לאנשים לשבור אותך". לדבריה,  "אני חושבת שהציבור איתנו. הוא מבין שזה תשתית ציבורית. הם ראו איך לקחו לחיילים את הרכבות ביום ראשון".

יו"ר הוועד ניסתה להצדיק בראיון את השביתה והדגישה כי המאבק הוא המשך למאבקם של עובדי הקבלן. "הסיפור של עובדי הקבלן הוא בדיוק הסיפור שלנו. אנחנו בהסכם קיבוצי. מקצוע הליבה שלנו זה תחזוקת הקטרים והקרונות". היא הבהירה כי מבחינת הוועד אין אפשרות לתת את העבודה "לקבלן חיצוני שאין לו אנשים מוכשרים (..) אני נאבקתי 4 ימים על עובדי קבלן, אתה רוצה שעכשיו אכניס עובדי קבלן אליי"?

היא אף הזהירה כי "שאנשים ישמעו שאין להם קו ושהאחים עופר קנו את קו נהריה-תל אביב ועולה לנסוע בו כפול שניים - אז תחפשו אותי ותגידו 'צדקת'. אבל ככה זה במדינת ישראל (..) בכל מדינות העולם הבינו שעשו טעות והלאימו את הרכבת בחזרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ