ממתינים לשיחה הגורלית ממשרד הפנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רשות האוכלוסין וההגירה החלה אמש בזימון משפחות ילדי העובדים הזרים למשרדי הרשות לקבלת תשובות לבקשותיהם. על אף פרק הזמן הארוך של המתנה - יותר משנה וחצי - יצרה הרשות קשר עם 15 משפחות בלבד מתוך 375 משפחות שבעניינן התקבלה החלטה. על פי הודעת הרשות, המשפחות יזומנו טלפונית למשרדיה בימים הקרובים, שם יקבלו תשובות באשר לבקשה. משפחות שיקבלו תשובה חיובית יזכו למעמד ולתעודת זהות במקום, ואילו משפחות שבקשתן נדחתה יקבלו מכתב בו יתבקשו להתארגן לעזיבת ישראל.

משפחות הילדים היו אתמול במתח רב והמתינו לשיחת הטלפון שלא הגיעה לרובן. "כל צלצול מקפיץ ועונים עם תקווה רבה שזו תהיה ה-שיחה אבל זה לא קרה היום, אז נקווה למחר", אומר אוסקר אוליבייה - אביה של אסתר, בת 8 וחצי - שהגיע לישראל מקונגו לפני 17 שנה. "אני עם המכשיר הנייד כל הזמן, אבל היום וידאתי שהוא עלי ושאני שומע אותו. אנחנו מחכים זמן ארוך לרגע הזה אבל לאסתר אני מעדיף לא לומר דבר עד שאני לא מקבל את התשובה הסופית כי המתח לא עוזר. אנו מעריכים שאנו עומדים בקריטריונים כי היו לנו כל המסמכים שדרשו. עדיין נשמח מאוד לקבל את התשובה בהקדם ולהמשיך בחיינו כאן בלי מתח מיותר".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

אוסקר אוליבייה ובתו אסתר בתל אביב, אתמולצילום: מוטי מילרוד

בחודש אוגוסט 2010 הוגשו לרשות 700 בקשות למעמד מתוקף החלטת הממשלה. 65 בקשות נדחו על הסף בשל אי-עמידה בקריטריונים שנקבעו בהחלטה. בחודש שעבר אישר שר הפנים, אלי ישי, 257 בקשות ודחה 118 מהן. לגבי היתר לא התקבלה החלטה. קבוצה זו כוללת כמאה משפחות שילדיהן היו בגן חובה במועד קבלת החלטת הממשלה והיום לומדים בכיתה א'.

על פי החלטת הממשלה יקבלו מעמד בישראל משפחות שילדם נולד בישראל או שהה בה לפחות חמש שנים, שבהן הילד עולה לכיתה א' או לכיתה גבוהה יותר ביום ההחלטה, דובר עברית והוריו נכנסו לישראל באופן חוקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ