כתבי הארץ

6 פלסטינים, מתוכם 5 ילדים, נהרגו הבוקר (חמישי) וכן עשרות נוספים נפצעו בהתהפכות אוטובוס סמוך להתנחלות אדם (גבע בנימין) שמצפון לירושלים. האוטובוס הסיע ילדים מגן ילדים באזור שועפט ליום כיף באזור רמאללה. בסך הכל נפצעו בתאונה 42 ילדים. הפצועים פונו לבתי החולים הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים, שניידר ותל השומר בשטחי ישראל, וכן לבתי חולים ברמאללה.

ילדי הגן נסעו בשני אוטובוסים, כשעל כל אחד עלו כ-80 נוסעים, ביניהם הילדים ואנשי ההוראה והצוות. אחד האוטובוסים התנגש במשאית ישראלית בכיכר אדם הסמוכה להתנחלות, התהפך בצד הדרך ועלה באש. כוחות רבים של מד"א ומכבי אש הוזנקו למקום והחלו לטפל בנפגעים. האוטובוס השני המשיך בנסיעה והגיע לרמאללה.

מחקירה ראשונית עולה כי אחד מכלי הרכב החליק וסטה מנתיבו כתוצאה מהכביש הרטוב, אך עדיין לא ברור איזה מהם. למרות שמדובר בשטח C שבאחריות ישראלית מלאה, נערכת החקירה בשיתוף פעולה עם חוקרי תנועה פלסטינים.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

ועד תושבי שועפט הפנה אצבע מאשימה כלפי מנהלת בית הספר, שבתחומו נמצא הגן. לטענתם, היא העלתה מספר גדול מדי של ילדים על האוטובוסים - הרבה מעבר למותר. על האוטובוס שהתהפך, למשל, היו 59 ילדים, לא כולל מורים ונוסעים נוספים. בנוסף, חלק מההורים זועמים עליה כיוון שלטענתם לא ניתן להשיג אותה מאז התאונה.

כמו כן, מותחים חלק מההורים ביקורת על מד"א וטוענים כי כוחות ההצלה הגיעו לזירה רק כעבור 40 דקות מרגע התאונה, שאירעה ב-08:30. במד"א טוענים מנגד שהקריאה התקבלה רק בשעה 09:05, ושהם הגיעו תוך דקות ספורות.

אזור התאונה. לחצו להגדלה

בנוסף, הורים רבים שלא ידעו מה עלה בגורל ילדיהם הגיעו לגן ובמקום התחוללה מהומה. בניסיון להרגיע את הרוחות, אישרה ישראל לשוטרים פלסטינים להגיע לבית הספר - למרות שביום רגיל המשטרה אינה מורשית להיכנס לאזור.

הגן שממנו הגיעו הילדים נקרא "נור אלהודא", והוא נמצא בין הכפר דחיית אל-סלאם לבין הכפר ענאתא. רוב ילדי הגן הם תושבי מחנה הפליטים שועפט. הורי הילדים מיהרו להגיע לבתי החולים כדי לברר אם בניהם או בנותיהם בין הפצועים.

שלושה ילדים בני 5, שנפצעו באורח קשה מאוד בתאונה, פונו לחדר המיון בבית החולים הדסה הר הצופים. הם סובלים מכוויות בעיקר באזור בפנים. "קיבלנו שלושה ילדים במצב קשה מאוד עם כוויות נרחבות" אמר סגן מנהל בית החולים, פרופ' אריאל מלביצקי. "הצלחנו לייצב את מצבם והעברנו אותם להדסה עין כרם". נהג המשאית נפצע באורח בינוני והוא מאושפז בהדסה עין כרם. הוא אמר כי אינו זוכר פרטים מהאירוע.

הרשות הפלסטינית הודיעה על שלושה ימי אבל בעקבות התאונה.

השתתפו בהכנת הידיעה: עוז רוזנברג, ג'קי חורי, אבי יששכרוף וחיים לוינסון

Read this article in English: At least 5 killed as Palestinian children's bus, truck collide in Jerusalem

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ