הממשלה תדון בחוק לאיסור אפליה על רקע נטייה מינית

הצעת החוק שיזם ח"כ הורוביץ קובעת כי בכל מקום בדין הישראלי בו יש איסור אפליה, יתווסף איסור גם על אפליה על רקע נטייה מינית

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה תדון מחר (ראשון) בהצעת חוק מהפכנית הקובעת כי בכל מקום בדין הישראלי בו קיים איסור אפליה, יתווסף איסור גם על אפליה על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית.

את ההצעה יזם ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) והיא נועדה למנוע את הצורך לשנות כל חוק בעתיד כך שיימנע אפליה על רקע נטייה מינית. ההצעה תעלה להצבעה במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב. הורוביץ הבטיח בסוף השבוע כי יפעל לחשיפת זהותם של ח"כים ושרים שיצביעו נגד החוק.

לדבריו, הצעת החוק מאפשרת לשנות בצורה רוחבית וכוללת את כל החוקים העוסקים באפליה ובכך להגן על מאות אלפי אזרחים ישראלים החשופים להטרדות ופגיעה.

צילום: אוליבייה פיטוסי

לדברי הורוביץ, "כמי שמייצג קהילה ענקית שעדיין סובלת מהתנכלויות ומחוסר שוויון אזרחי מלא, אני מוביל את המהלך הזה כחוליה משלימה למאמץ המשפטי העצום של הקהילה הגאה בשנים האחרונות לקבוע ולהבהיר את איסור האפלייה על רקע נטייה מינית וזהות מגדר. מעבר למשמעות המשפטית, בכוחו של שינוי זה להשפיע גם מבחינה חינוכית וחברתית״.

הורוביץ קרא לכל חברי הכנסת ״לתמוך בהצעת החוק, במיוחד על רקע הקמתם של תאים גאים בשורה של מפלגות. המבחן האמיתי למחוייבות לקהילה הגאה הוא בתמיכה בחקיקה ברורה המקדמת שיוויון זכויות ומאבק באלימות ובאפלייה".

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

איסור אפליה על רקע נטייה מינית וזהות מגדר, נקבע לאורך השנים בדברי חקיקה שונים, בהם חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, חוק איסור אפליה במוצרים, שירותים ומקומות ציבוריים, החוק למניעת הטרדה מינית וחוק איסור לשון הרע. הצעת החוק החדשה מבקשת להרחיב את הכללים שכבר קבועים כיום בחקיקה כדי שבכל מקום שבו אסורה או תיאסר בעתיד אפליה, יראו באפליה על רקע של נטייה מינית או זהות מגדר כאסורה גם אם לא צויין כך בפירוש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ