ההסתדרות ביקשה צו מניעה נגד פיטורי עיתונאי ynet

בהסתדרות ובארגון העיתונאים טוענים שפוטר כי היה פעיל בארגון העובדים. ynet: "הוא לא פוטר אלא התפטר מיוזמתו"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

ארגון העיתונאים וההסתדרות הכללית פנו היום (ראשון) לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בבקשה שיוציא צו מניעה האוסר על ynet לפטר את העיתונאי תני גולדשטיין. לטענת הארגון, מדובר בפיטורים על רקע פעילות גולדשטיין בהתארגנות עובדים ועל כן מדובר בהפרה של הוראות הדין. הארגונים דורשים לחייב את האתר בתשלום פיצויים ללא הוכחת נזק בסכום של 200,000 שקלים.

העתירה מגיעה על רקע שימועים לפי פיטורין שקיימה הנהלת האתר לשלושה עיתונאים בכירים באתר. במסגרת זו נמסר לגולדשטיין, כשעה לאחר שימועי השניים, שהוחלט לא לקבל את חזרתו לעבודה, זאת לאחר שמספר שבועות לפני כן התפטר וחזר בו, לטענתו, לברכת המערכת.

יצויין כי במסגרת השימועים נערכו בסך הכל שמונה שימועים, בכללם לארבעה אנשי המחלקה המסחרית של האתר. עורך האתר, יון פדר, אמר בהתייחסו לשימועים כי מדובר בהמשך הקיצוצים באתר נוכח המצב הקשה בשוק הפרסום כן אמר כי כלל לא ידע על חברותם של השלושה בהקמת וועד עיתונאים באתר.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין אמיר בשה, אלי כהן וענת גוטמן, נכתב כי הנהלת האתר הודיעה גולדשטיין שהוא מפוטר "תוך שהיא 'עורכת ומשכתבת' בצורה מגמתית את העובדות, וצובעת את הפיטורים בצבעי 'התפטרות", באופן שאינו עולה בקנה אחד עם העובדות ועם שורת ההיגיון". עוד נטען בעתירה כי מטרת הנהלת האתר היתה "ליצור עובדות מוגמרות בשטח, ולפגוע במובילי ההתארגנות באופן פרטני, למען יראו שאר העובדים מה יעשה למי שיפעל להתארגנות עובדים - וייראו".

מ-ynet נמסר בתגובה: ״לצערנו ynet נאלץ להיפרד מחלק מעובדיו כחלק מהליך בלתי נמנע של צמצומים העוברים על העיתונות הישראלית בכלל ועל ynet בפרט. מר גולדשטיין לא פוטר אלא התפטר מיוזמתו מתפקידו, התפטרות שהתקבלה על ידי ynet. מובן שמטעמי צנעת הפרט אין בכוונתו ללבן את העניינים מול מר גולדשטיין בפומבי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ