הסגל האקדמי הזוטר מאיים להשבית שוב את הלימודים

לטענת ארגון הסגל, ועד ראשי האוניברסיטאות והוועדה לתקצוב הפרו הסכמות קודמות. "האחראי הראשי לכל שיבוש הוא שר החינוך", אמרו

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
טלילה נשר

ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות הודיע היום (שני) כי יפתח בשביתה ללא הגבלת זמן באוניברסיטאות עם פתיחת סמסטר ב', לאחר שכשלו מאמציו להגיע להסכם עם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה). "האחראי הבלעדי לכל שיבוש צפוי בסמסטר הקרוב יהיה שר החינוך גדעון סער", נכתב בהודעת הסגל שהופצה היום.

ההשבתות השונות שקיים הסגל הזוטר במהלך הסמסטר הראשון השנה הושהו עם החתימה על מסמך הבנות בין הצדדים, אולם על פי הסגל ור"ה וכן ות"ת (הועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה) הפרו את ההסכמות שבעקבותיהן הושהתה השביתה. אם אכן תפרוץ השביתה, לא יקיימו חברי הסגל שיעורים, תרגולים, הדרכה במעבדות, וכן כל המטלות הנלוות לרבות קיום מבחנים ובדיקתם ועוד.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

לדברי ד"ר דניאל מישורי, ראש צוות המשא ומתן בפורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, "מיצינו את שלב העברת האחריות מגורם לגורם וגרירת המו"מ באין ספור תירוצים. ההתנהלות עד כה הוכיחה ולימדה אותנו כי לא ניתן לסמוך על אף גורם במערכת ההשכלה הגבוהה. אין כל בעיה לעמוד בהסכם שעלותו מוערכת ב-30 מיליון שקלים, בזמן שהרפורמה במערכת ההשכלה הגבוהה מוערכת בשבעה מיליארד שקלים, ואנו לא נכללנו בה".

עוד אמר מישורי: "האחראי הראשי לכל שיבוש צפוי בסמסטר ובמהלך הלימודים התקין יהיה שר החינוך גדעון סער, שעד כה לא נטל כל חלק של ממש במציאת פתרון למשבר. עד כה, כל ניסיון להיפגש עמו על מנת לסיים את המשבר לא נענה. השביתה תימשך עד לחתימה על הסכם העסקה סופי".

מור"ה נמסר בתגובה: "במקום להשקיע אנרגיה, לנסות למצות את התהליך ולסיים את הסכסוך, הסגל הזוטר מודיע כבר כעת על שביתה מיותרת ובוחר לפגוע בסטודנטים ובמערכת ההשכלה הגבוהה ללא כל הצדקה. לאחר השעות הרבות שהושקעו במציאת פתרון אמיתי לסגל הזוטר ולאחר ההתקדמות הרבה שהושגה, הכרזת הסגל הזוטר על שביתה היא בבחינת הפניית עורף לכל ההבנות אליהן הגענו ומבחינתנו כל ההבנות עליהן הוסכם בטלות מרגע הכרזת השביתה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ