16% מתלמידי כיתות ז'-י"א חווים אלימות מינית

משרד החינוך דיווח על ירידה משמעותית באלימות בקרב תלמידי היסודי והחטיבה. קרוב לשליש מתלמידי התיכון מודים שהם נוהגים לשתות לשוכרה

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

מנתונים שפרסמה היום (שלישי) הרשות הארצית למדידה והערכה במשרד החינוך לגבי האלימות בבתי הספר, עולה מגמה של ירידה במספר תלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים שהתלוננו על אלימות קשה ואלימות מינית. עם זאת, על פי הנתונים, למרות הירידה בנתונים, ילדים ובני נוער רבים עדיין סובלים מאלימות. בקרב תלמידי התיכון שדיווחו על אלימות לא חל שינוי.

מנתוני המחקר ההשוואתי אודות אלימות בבתי הספר עולה כי חלה ירידה של 27% בשיעור האלימות הקשה בכיתות ז'-ט' בין השנים תשס"ט לתשע"א (2009-2011). בכיתות ד'-ו' חל שינוי דומה ואילו בכיתות י'-י"א' לא חל שינוי. על פי הנתונים, 14% מתלמידי כיתות ד'-ו' מדווחים על אלימות קשה הכוללת איומים בסכין או באולר, סחיטה באיומים, מכות שגררו פציעה ועוד.

המחקר של משרד החינוך נערך בקרב מדגם מייצג בקרב כ-25 אלף תלמידים מהמגזר הממלכתי והממלכתי-דתי שענו על 100 שאלות בנושא אלימות. המחקר לא נערך בקרב תלמידי החינוך המיוחד וללא המגזר החרדי.

הפגנת הורים בקירת אונו נגד האלימות בבית הספרצילום: הדר כהן

מנתונים נוספים עולה כי 16% מתלמידי ז'-י"א חווים אלימות מינית ובקרב תלמידי היסודי שנשאלו, 10% חוו אלימות מינית - ירידה של 29%. לפי נתוני הסקר, כ-9% מהתלמידים דיווחו על אלימות מצד אנשי הצוות החינוכי בבית הספר וגם כאן נרשמה ירידה של כ-25%.

קרוב לשליש מתלמידי התיכון שנשאלו על הרגלי השתייה שלהם ענו כי הם שותים לשוכרה, מתוכם,  47% שותים משקאות חריפים דוגמת וודקה וויסקי. 5% מהתלמידים צורכים מריחואנה ו-4% התנסו באקסטזי וספידים.

לדברי שר החינוך, גדעון סער, "אין סיבה לחגיגות ניצחון אבל אפשר לראות שהמדיניות נכונה. נמשיך לפעול כדי שהמגמות האלה יימשכו. הדבר החשוב ביותר להשגת התוצאה הוא עצם העובדה שאתה מציב יעדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ