עיתונאית "הארץ" שרון שפורר זכתה בפרס העיתונאי הצעיר

הפרס על שם דב יודקובסקי הוענק לה בזכות כתבותיה ש"בלטו בעבודת התחקיר המפורטת והמושקעת שלהן בתחומי ההון-שלטון"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמילי גרינצווייג

עיתונאית מחלקת התחקירים של "הארץ" שרון שפורר היא הזוכה ב"פרס העיתונאי הצעיר" על שם דב יודקובסקי, המוענק השנה לראשונה מטעם בית הספר לעיתונאות "כותרת" באוניברסיטת תל אביב.

שפורר, 34, התחילה את דרכה העיתונאית באתר "ביזפורטל", משם עברה לעיתון "דה-מרקר" עד שעברה למחלקת התחקירים ב"הארץ". בין כתבותיה ציינה הוועדה כתבת תחקיר ובה גילויים חדשים על קורות עד המדינה השנוי במחלוקת של פרשת הולילנד, ששמו אסור בפרסום, כתבת שער במוסף "הארץ" בה תואר כוחו של אלון חסן - מנהיג העובדים בנמל אשדוד, תחקיר שחשף חקירה של משרד האוצר על איש החינוך אלי זרחין, שקיבל מיליוני שקלים מהמדינה בעבור פועלו למען ילדי עולים מברית המועצות לשעבר, ונחשד שהעביר מאות אלפי שקלים לכיסו.

"כתבותיה של שרון שפורר בלטו בעבודת התחקיר המפורטת והמושקעת שלהן, בעיקר בתחומי ההון-שלטון, המסובכים כל-כך לתחקור" נכתב בנימוקים להענקת הפרס, "בשנה בה העיתונות החוקרת עמדה תחת מתקפה קשה של אילי ההון ונבחרי הכנסת, וכשצל כבד מאיים על המשך עבודתם של העיתונאים החוקרים, בלטה שרון שפורר בעבודתה ועל כך אנו מעניקים לה את הפרס".

>> לכל כתבותיה של שרון שפורר || למדור התחקירים של הארץ || לכל כתבותיה של רוני לינדר-גנץ

אלון חסן, גיבור אחת מכתבותיה של שרון שפוררצילום: איליה מלניקוב

הפרס, על סך 10,000 שקלים, נתרם על-ידי משפחתו של יודקובסקי, מייסד "כותרת" ויוענק במהלך טקס חלוקת התעודות השנתי של בוגרי בית הספר שייערך ב-29 במרץ באוניברסיטת תל אביב.

ועדת הפרס, שכללה את זאב פרי, עמרי אסנהיים ומיכל סלע, ציינה לשבח גם את עבודתם של רוני לינדר-גנץ - כתבת כלכלת בריאות ב"דה מרקר", אביעד גליקמן, כתב ynet לענייני משפט, אבירם אלעד, ראש מערכת החדשות באתר וואלה, ואת טל מילר – עיתונאי צעיר בעל בלוג במסגרת "ידיעות תקשורת".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ