עובדי משרד הרווחה בנצרת מרגישים מאוימים: מאות משפחות לא זוכות לטיפול

מקבלי השירות נאלצים לנסוע לעפולה, משום שעובדי המשרד מסרבים לעבוד בבניין שהושכר עבורם, בטענה שפעילות פלילית שאירעה במקום מסכנת את שלומם

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

מאות תושבי אזור נצרת וכפרי הגליל העליון שנמצאים בטיפול רשויות הרווחה אינם יכולים לקבל שירותים בבניין משרד הרווחה בנצרת, ונאלצים לנסוע לעפולה או למקומות אחרים, בהתאם לדרישת אנשי הרווחה. זאת משום שעובדי משרד הרווחה בנצרת מסרבים לעבוד בבניין שהושכר עבורם לפני כשלוש שנים, בטענה שפעילות פלילית שאירעה במקום מסכנת את שלומם.

העובדים טענו כי בשנתיים האחרונות אירעו במקום כמה תקריות ירי והנחת מטעני חבלה, ולכן מאז אוקטובר 2010 מסרבים לעבוד בבניין. בתחילת השבוע אף הוצת בפתח הבניין רכב, שלפי העדויות הכיל בלוני גז. אחת העובדת הסוציאליות סיפרה כי בתקרית אחרת נורה כדור רובה לעבר חדרה, שרק מעל לראשה וכמעט פגע בה. "אנחנו לא מוכנות לעבוד באווירה כזו", אמרה, "פנינו למשרד הרווחה בבקשה שימצאו מקום חלופי, אבל לא זכינו למענה הולם". במחוז הצפון במשטרה אישרו את פרטי המקרה שאירע השבוע, וציינו כי לפני כשנתיים אכן נגרם נזק למבנה בשל התפוצצות חומר נפץ. עוד הוסיפו כי חקירת האירועים מתנהלת ביחידה המרכזית של המחוז.

עובדי רווחה נוספים התרעמו על כך שמשרד הרווחה חתום על חוזה לשכירת הבניין למשך עשר שנים, כך שהוא אינו יכול להפר אותו ובמקביל אינו מקצה תקציבים לשכירת משרדים אחרים בעיר. "הפונקציה היחידה שעומדת לנגד עיני המשרד היא כסף, כאילו שחייהם וביטחונם של העובדים ומקבלי השירות אינו חשוב", אמרה קצינת מבחן העובדת במקום, "אנחנו לא יודעים מתי הסכסוך הזה יסתיים ואיך המשטרה מתמודדת עמו, ולכן לא מוכנים להסתכן".

בניין משרד הרווחה בנצרת

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

סוגיית הבניין הבעייתי מוכרת למשרד הרווחה, שמסר בתגובה כי בעקבות האירועים שהתרחשו בו נמצא פתרון זמני, בדמות העברת העובדים למשרדים השוכנים בכמה בניינים בעפולה. "המשרד פנה לחשב הכללי על מנת לקבל את אישורו לשכירת מבנה אחר בעיר נצרת, לטובת העובדים הסוציאליים, אולם החשב טרם נתן את אישורו לכך", נמסר. למרות כל זאת, אחד העובדים הסוציאליים הדגיש באזני "הארץ" כי משרדי הרווחה מרוכזים בבניין אחד בלבד בעפולה ואינם נותנים מענה ראוי לבעיה. "לפעמים אנחנו עובדים בשיטת הכיסא החם ומחפשים חדר פנוי, ולפעמים נאלצים לקבל אנשים במסדרון", אמר. לדבריו, בחלק מהמקרים פונים חוקרי הנוער ופקידי שירותי המבחן למועצות ולרשויות באזור, כדי שיקצו להם חדר בלשכות הרווחה שלהן. במקרים אחרים הם נאלצים לנסוע לחיפה או לעכו, וכך גם התושבים נדרשים להרחיק עד לערים אלה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ