ההסתדרות: כל האמצעים כשרים במאבק למען עובדי פרי הגליל

אם המפעל לא ייפתח מיידית, מתכוונים העובדים לערוך פעולות מחאה נגד הבעלים, כולל הפגנות וחרם; הם הפנו את כעסם גם לרה"מ: "הוא לא יכול להיות מנותק"

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

ההסתדרות ועובדי "פרי הגליל" מאיימים "להיאבק בכל האמצעים" נגד בעלי המפעל, שהחליטו לסגור אותו לפני ערב שבת האחרון מבלי לעדכן את העובדים. העובדים הוצאו בינתיים לחופשה, ואתמול היה המפעל סגור עדיין ונתון לשמירת מאבטחים.

אם לא ייפתח המפעל מיידית, מתכוונים העובדים יחד עם ההסתדרות לערוך פעולות מחאה נגד הבעלים, זכי שלום ומוטי קופרלי, השולטים ברשת "חצי חינם". בין היתר, מתוכננות הפגנות מול סניפי הרשת ויוזמת חרם עליה. אתמול החליטו העובדים שלא לקיים הפגנות ולא לנקוט צעדים חריפים, בתקווה שהמפעל ייפתח מחדש בכל זאת.

בשעות הצהריים נפגש יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני, עם ועד העובדים ועם העומד בראשו, מוטי חזיזה. בהסתדרות אמרו אתמול כי מבחינתם מדובר בצעד חסר תקדים שנקטו הבעלים, שבשל מחלוקת עם הממשלה החליט לסגור את המפעל ולשלוח מאות עובדים קשי יום הביתה ללא כל הודעה מראש.

עובדי פרי הגליל מתאספים מול המפעל הסגור בצאת השבתצילום: גיל אליהו

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הבעלים נדרשים כעת לפתוח מידית את המפעל, ללא תנאים מוקדמים, וללא קשר לעמדת הממשלה במחלוקת הכספית שהתגלעה בין הצדדים לפני כמה חודשים. אם המפעל לא ייפתח מיד, מאיימת ההסתדרות לנהל את המאבק נגד הבעלים בכל האמצעים העומדים לרשותה. לדברי עיני, "סגירת המפעל היא צעד שלא נוכל לעבור עליו בשקט".

עובדי המפעל הפנו אתמול את כעסם כלפי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלדבריהם "לא יכול להיות מנותק. הוא חייב להטביע את חותמו. אם הוא לא מעוניין לסייע שיגיד שהוא לא רוצה להתערב, לפחות נדע איפה אנחנו עומדים". הם הזכירו כי רק לפני כמה חודשים ביקר נתניהו בעיירה וזכה לאזרחות כבוד.

ראש המועצה המקומית, שמעון סוויסה, כינס אתמול דיון חירום ואמר: "אנו מבקשים מבעלי המפעל לפתוח אותו מחדש ומבטיחים שנמשיך לפעול יחדיו ולעמוד לצדו מול גורמי הממשל. לא ניתן לפעול בדרך אחרת וכל פעולה חד-צדדית, כפי שבוצעה, ללא התרעה מוקדמת, עלולה ליצור קרע מיותר בין ועד העובדים והרשות המקומית אל מול בעלי המפעל. פרי הגליל הוא מפעל מצליח ומדובר בעובדי כפיים חרוצים שכל רצונם הוא להביא את מתת לחמם לביתם". סוויסה ציין שהוא "חושש מגלישת המאבק למקומות לא נעימים ומקווה כי הבעיה תיפתר בטווח הזמן המיידי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ