130 גננות פותחות בקמפיין לפרישה מהסתדרות המורים

לראשונה בישראל, עתיד לקום ארגון גננות יציג בשם "גננות מחנכות". "אופק חדש היה הקש ששבר את גב הגמל בחוסר הייצוג שלנו"

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

יותר מ-130 גננות הכריזו אמש על פרישה מהסתדרות המורים ועל כוונתן להקים, לראשונה בישראל, ארגון גננות יציג בשם "גננות מחנכות". בכינוס בתל אביב אמרו הגננות כי חרף העובדה שכ-14 אלף גננות בישראל הן חברות הסתדרות, קולן אינו נשמע ולא נלקח בחשבון ברפורמת "אופק חדש".

"אופק חדש היה הקש ששבר את גב הגמל בחוסר הייצוג שלנו", אמרה עפרה כהן, גננת מבית שמש. "ניצלו את השליחות שלנו וחשבו שנתמודד. במשך יותר מ-30 שנה 'דחפו' כל פעם עוד קצת מתוך מחשבה שהגננת תתרגל, ההורים יתרגלו, הילד בוודאי יתרגל, עד שהגיע אופק חדש. כאן התחילה המחאה".

הגננות טוענות כי הן לא נכללו בעת חתימת הרפורמה, שלא רק פוגעת בשכרן ובמעמדן אלא גם משאירה את הילדים ללא תנאים ומזון ראוי בגן עד לשעות אחר הצהריים. לדבריהן, ההתנהלות הזו היא בגדר "התעללות בילדים". "בשעה הזו אני אמורה להימצא בשימוע בבית הסתדרות המורים, אבל אני לא אתקפל כי אנחנו לא מפחדות יותר", אמרה דורית חזן, גננת מפסגת זאב, שמובילה את ניסיון הפרישה המאורגן.

כנס הגננות בתל אביב, אמשצילום: ניר קידר

מהסתדרות המורים נמסר בתגובה כי היא הגוף הגדול ביותר במדינה שפועל למען כל עובדי ההוראה: גננות, מורים, מנהלים ומפקחים. "הגננות הן חלק בלתי נפרד מהעוצמה הזו. הסתדרות המורים היא זו שהובילה את הגננות להישגים מרשימים במשך השנים ותמשיך לדאוג לזכויותיהן, דוגמת המשא ומתן המתנהל בימים אלו לקבלת 36 שעות נוספות עבור הגננות באופק חדש. צר לנו שקבוצה קטנה ואינטרסנטית פועלת בניסיון לפלג את מחנה עובדי ההוראה ומונעת מאינטרסים אישיים ופוליטיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ