צפו בשרים וח"כים מהליכוד מהללים את פייגלין

שרים וח"כים הרעיפו שלל מחמאות בכנס לכבוד פייגלין, שהתמודד באחרונה על ראשות המפלגה. ארדן: מנהיג במדינת ישראל צריך אמונה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

שרים וחברי כנסת מהליכוד הביעו תמיכה בלתי מסויגת בראש חטיבת "מנהיגות יהודית", משה פייגלין, לאחר שגרף קרוב לרבע מהקולות בבחירות לראשות המפלגה. בכנס הוקרה שנערך לכבודו אתמול (רביעי) בראשון לציון הגיעו שרים וח"כים מהליכוד, בהם שר התחבורה ישראל כץ, השר לאיכות הסביבה גלעד ארדן, וחברי הכנסת דני דנון, ציפי חוטובלי, זאב אלקין, מירי רגב, ואיוב קרא.

בכנס, שנערך בהשתתפות מאות פעילים, הביעו השרים והח"כים תמיכה בפייגלין ואהדה לדרכו. תמיכה זו שונה מאוד מהיחס שקיבל לאחר הפריימריז הקודמים, אז דחק אותו בנימין נתניהו מרשימת חברי הכנסת של הליכוד. חברי הכנסת יזדקקו לאנשיו של פייגלין בפריימריז הבאים, וחברי הכנסת שמתחרים על תפקידים בוועידת הליכוד, כמו דני דנון וזאב אלקין, יידרשו לתמיכת האנשים כבר בהצבעות בוועידה הקרובה. שר הרווחה והתקשורת, משה כחלון, מינה לאחרונה את מספר 2 של פייגלין, מיכאל פועה, ליועץ לענייני כלכלת המשפחה.

"אני בא לכאן עכשיו הישר מאיתמר", אמר השר כץ בכנס. "אמרתי שם ואני אומר כאן: עוד יקומו הרבה איתמר בכל רחבי ארץ ישראל". עוד אמר כץ כי "אני נגד הריסת הבתים במגרון. את מי זה ירצה? את הפלסטינים? תוריד בית במגרון והם יבואו לחתום הסכם שלום?" השר שיבח את פייגלין וסיפר: "משה למד כמה שנים מתחתיי באותה הישיבה אבל שנינו קיבלנו את אותו חינוך מהרב דרוקמן. אני מברך על הפעילות המרשימה שלכם, אני בצורה הכי חיובית מושיט יד ורוצה לפעול ביחד".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

השר גלעד ארדן אמר כי "אני רוצה להצטרף לברכות לידידי משה פייגלין על ההישג המאוד מאוד מאוד מרשים בבחירות. התקשורת לא מוכנה לקבל דמוקרטיה כשהתוצאות לא נראות לה, אבל זאת הדמוקרטיה. מנהיגות יהודית פועלת לפי ערכי הדמוקרטיה. אתם מייצגים ערכים שהנחו את הליכוד". ארדן אף החמיא להתנהלותו של פייגלין: "בעולם, מנהיג יכול להיות מאוד מוכשר ולקבל החלטות אך ורק רציונליות, אבל אם היינו פועלים פה על פי החלטות רציונליות אני לא חושב שהיו מכריזים על הקמת המדינה כשהכריזו. מנהיג במדינת ישראל צריך שתהיה לו את האמונה. הדבר הכי בסיסי זאת מנהיגות יהודית - 'כוח מעשיו הגיד לעמו לתת להם נחלת גויים'".

לדברי ארדן, "כל הוויכוחים על הביטחון ומי היה פה קודם והם היו עשרות שנים וגירשו או לא. זה חשוב אבל הרבה פחות חשוב מהעובדה הכי בסיסית ומהותית שמי שברא את כל העולם הוא זה שהחליט שהארץ הזו שייכת לעם היהודי. הערך הבסיסי הזה מאחד את כל מי שרוצה להנהיג בליכוד".

חברת הכנסת מירי רגב אמרה בטקס: "כולנו או רובנו אנשים שהולכים כמו עדר אחרי המנצחים, לא אוהבים להיות בקבוצות מיעוט או במקומות שהתקשורת מדברת נגדנו. למי שיש דרך שלא פוחד והולך איתה בראש מורם גם כשהוא יודע שהוא לא מנצח, והיום אנחנו כאן כי בעצם ניצחת את המנגנון. הגיע הזמן לנער את המנגנון שנבוא ונגיד: המפלגה שייכת לכולם, לא לאיש אחד. אנחנו צריכים להפסיק לפחד להגיד את האמת שלנו גם אם היא לא פופולרית. בואו נוריד את המסכות ונגיד את האמת שלנו".

סגן השר איוב קרא אמר כי "מי שדחקו אותו תמיד פרץ בסוף. פייגלין ראוי להיות בתוכנו אחד המנהיגים של הליכוד, ויהיה כזה בעזרת השם. הנוכחות של מנהיגות יהודית בליכוד והדומיננטיות שלכם רק יכולה להוסיף רבות על הזכות לשמר את הארץ הזאת, ככל שנהיה נחושים וחזקים. זו השפה שמבינים באזור הזה. אין הבדל בין מגרון לחברון ולתל אביב".

משה פייגלין ודני דנון בכנס בראשל"צ, אתמולצילום: שמואל עמיאל

יו"ר הקואליציה זאב אלקין קרא להמשך שיתוף הפעולה בינו ובין פייגלין וסיפר שהתייעץ אתו בנושא מגרון: "לכל מי שמסתכל על המרכז החדש התוצאה ברורה - הכוח הלאומי הימני במרכז הליכוד גדל בצורה משמעותית ולאנשים שיושבי כאן יש משקל חשוב בכך שזה קרה. הם היו הראשונים שהבינו את השיטה הפנימית הדמוקרטית ואיך שומרים על הליכוד כמפלגה של המחנה הלאומי. משה, אתה צריך לרשום על זה פטנט".

חבר הכנסת דני דנון אמר כי "עם כל הכבוד לראש הממשלה, גם משה רבנו ידע להאציל תפקידים ולחלק סמכויות. בוועידה הקרובה נגיע יחד מאוחדים כדי שתהיה הגונה ושקופה. אני מאמין ולא מפחד".

גם חברת הכנסת ציפי חוטובלי לא חסכה במחמאות לפייגלין ואמרה כי חברי מנהיגות יהודית הם הליכודניקים האמיתיים: "אנחנו בפורים, חג של תחפושות. יותר מדי זמן בליכוד נתנו לגיטימציה לאלה שאמרו שמנהיגות יהודית זה אלה שהתחפשו לליכודניקים. בואו נגיד את האמת - הם הכי ליכודניקים שיש. אין אופוזיציה היום למנהיגות בליכוד, ואלמלא "מנהיגות יהודית", היינו רואים שחיקה ערכית ואידיאולוגית. לא לשכוח שיש חזון. יש לך תמיכה מקיר לקיר".

משה פייגלין עצמו אמר בכנס: "לפעמים אני חולם, אם אני מחר נבחר מי יהיה בממשלה שלי, ואני חייב לציין שבכנסת שעברה היתה לי בעיה. בכנסת הנוכחית אני מרגיש נוח לחלוטין עם חלקים נרחבים מהרשימה, יש פשוט אנשים טובים היום בליכוד. יש לנו יד ורגל בעניין ברוך השם אנחנו יכולים גם קצת לטפוח לעצמנו על השכם אנשים כישרונים ומאמינים. הליכוד הוא לא מפלגה חילונית כמו שטומי לפיד פעם אמר לי, הליכוד הוא מפלגה מסורתית, עממית, ישראל האמיתית".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ