חיים לוינסון
חיים לוינסון

שופט העליון סלים ג'ובראן, שהותקף על ידי גורמי ימין לאחר שסירב שלשום לשיר את ההמנון בטקס השבעת נשיא בית המשפט העליון, זכה היום (חמישי) לתמיכה מכיוון לא צפוי. מנחם נאמן, שופט מחוזי בדימוס החובש כיפה סרוגה ומשתייך לזרם הציונות הדתית, גיבה את ג'ובראן בראיון שהעניק לערוץ 7.

נאמן, שכיהן כסגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה ויצא לגמלאות בעשור הקודם, ישב בהרכב תיקי פשיעה חמורים יחד עם ג'ובראן. "צריכים לזכור שבמדינת ישראל יש 20% בני מיעוטים, וברור שהם אינם יכולים להזדהות עם תוכנו של ההמנון", אמר נאמן בראיון. "בזמנו, השופטת בדימוס מרים בן פורת הציעה לשנות את נוסח ההמנון ושלא יכללו בו את הביטויים 'נפש יהודי הומייה' או 'להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון וירושלים', אבל לטעמי המנון זה לא גרביים ולא צריכים להחליף את הנוסח, שעונה על המאוויים שלנו כיהודים במדינה יהודית".

לדבריו, לא ניתן לצפות מאדם ערבי לשיר את ההמנון: "אי אפשר לצפות מאנשים שיעשו שקר בנפשם, וישירו דברים שהם לא מזדהים איתם. הם כן צריכים לכבד את המעמד, ואכן השופט ג'ובראן עמד בטקס. אבל מכאן ועד לבוא ולומר שבגלל שהוא לא הניע את השפתיים עליו להתפטר... אני מתפלא על יו"ר ועדת החוקה. טוב יעשה אם יחשוב עוד פעם על קריאתו ויתנצל בפני ג'ובראן".

שופט העליון ג'ובראן (במרכז) בשפתיים חתומות בעת שירת ההמנון צילום: משה מילנר לע"מ

  עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

  השופט בדימוס נאמן סבור שמבחן נאמנותם של ערביי ישראל יימדד "בדברים מהותיים יותר. אני מכיר היטב את השופט ג'ובראן. הוא אדם שקול מאוד ודעותיו ידועות. אם הנציגות שמייצגת את המיעוט הערבי בכנסת הייתה מתנהגת בעשירית האחוז ממה שהוא מתנהג, הכול היה נראה אחרת. נאמנותם של ערביי ישראל תבחן בשאלה אם הם מכירים בכך שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, והאם הם נאמנים למדינה כמדינה של העם היהודי"

  לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ