שתי נערות ניסו להתאבד בגלל עלבונות בפייסבוק

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

שתי נערות בנות 13 מאשדוד ניסו ביום שלישי בערב לשים קץ לחייהן, ככל הנראה בטביעה, בחוף ימה של העיר, בגלל עלבונות שספגו ברשת האינטרנט. השתיים, תלמידות כיתה ח', נמצאו בכביש סמוך לחוף הים כשהן סובלות מכוויות קור.

שתי הנערות סיפרו לשוטר שמיהר למקום כי הם סובלות מהטרדות ומהצקות. הנערות, הלומדות בחטיבת הביניים בעיר אשדוד, באו לחוף הים לאחר סיום הלימודים. על פי חשדות המשטרה, הן נכנסו למים במזג האוויר הסוער במטרה להתאבד, אך יצאו מהמים לאחר שהתחרטו.

תושב העיר אשדוד, שעבר במקום מצא את השתיים והזעיק את המשטרה. למקום בא רס"ב יורי קוגן, שהזעיק, מצדו, את צוותי מד"א. "כשבאתי אליהן, הן רעדו מקור וסבלו מכוויות. הן סיפרו לי כי נמאס להן מהחיים וכי ניסו להתאבד. ששאלתי אותן למה - הן אמרו כי התלמידים בבית הספר הציקו להם גם בפייסבוק", שחזר השוטר קוגן.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

חטיבת הביניים באשדוד, שבה לומדות שתי הנערות. בקרוב הן ישובו למסגרת, נמסר מהעירייהצילום: אילן אסייג

"עשיתי את זה בגלל אנשים מפגרים. עכשיו אני יודעת שאתם תומכים בי, עשיתי את זה בגלל חצי שכבה", כך כתבה אחת הנערות אתמול בדף הפייסבוק, שם היא זכתה למאות הודעות תמיכה מחברותיה. בבית הספר שבו לומדות הנערות, סיפרו התלמידים על קבוצות שיצאו נגדן ברשת החברתית. "זה קרה בגלל הפייסבוק. הם קיללו אותן וירדו עליהן. זה גרם להן ללכת לים ולנסות ולהתאבד", אמר אחת התלמידות בבית הספר שבו לומדות השתיים.

"היא לא סיפרה לי כלום. שאלתי אותה 'מה עובר עליה' והיא לא ענתה", סיפרה אחת מהחברות, "הבנתי שקורה משהו. בזמן האחרון היא הייתה סגורה. ילדים בבית הספר צחקו על התספורת שלה. אמרו לה שהיא נראית כמו גבר. קיללו אותה והעליבו אותה. רוב האנשים בגיל הזה לוקחים ברצינות מה שאומרים עליהם. זה גיל קשה. גם נגדי פתחו קבוצה בפייסבוק, וקיללו אותי, אבל החלטתי להתעלם מהם. אני יכולה להבין שהן לא יכלו לעבור על זה כאילו כלום לא קרה", הוסיפה החברה.

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה כי "במקרה, שאירע ביום שלישי משעות אחר הצהריים ועד הערב, אותרו שתי הנערות באחד מהרחובות הסמוכים לים, כשהן רטובות מסערת הרוחות והגשמים, ופונו לבית החולים. הבנות לא טבעו, מכיוון שלא נכנסו לים ובוודאי שלא איבדו את ההכרה. עובדי העירייה, במינהל לשירותים חברתיים החלו, מיד עם היוודע אופי האירוע, לטפל במקרה ומנהל אגף החינוך כינס ישיבה מיוחדת עם כל הגורמים הרלוונטיים. הבנות נמצאות כרגע בביתן, וישובו בהקדם למסגרת".

ראוי להזכיר כי ב-4 בינואר 2011 התאבד נער בן 16, שגר בהתנחלות ליד ירושלים, מאחר שחבריו הכפישו אותו בפייסבוק. גופת הנער התגלתה על ידי אחותו, שפתחה את דלת המקלחת וראתה אותו תלוי. לאחר שהובא למנוחת עולמים, החלה חרושת שמועות על הנסיבות שהובילו להתאבדותו. לטענת משפחתו, היה נתון להתעללות נפשית מצד ילדים, שעלבו בו, בין השאר על רקע קומתו הנמוכה.

תגובות