הסגל הזוטר ישבית חלק מהלימודים באוניברסיטאות

הארגון דורש לחתום על הסכם שיכלול את הפסקת שיטות ההעסקה "במתכונת של עובדי קבלן". ראשי האוניברסיטאות דוחים את טענותיהם

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות יפתח החל מהבוקר (ראשון) בשביתה ללא הגבלת זמן, וזאת על פי המועדים השונים של תחילת סמסטר ב' באוניברסיטאות. השביתה תחל באוניברסיטאות העברית בירושלים, תל אביב ובר אילן, אך מדובר בפעם הראשונה מאז הוכרז הסכסוך, שבה כל חברי הסגל בשש אוניברסיטאות המחקר בישראל מודיעים על השבתה משותפת ויצטרפו אליה בהמשך.

הסגל, המייצג למעלה מעשרת אלפים איש, אחראי למחצית משעות ההוראה במוסדות וכולל, ביו השאר, עוזרי הוראה, אסיסטנטים, מדריכים, מרצים מן-החוץ, עמיתי הוראה, מורים לשפות ומורי מכינות. במסגרת השביתה לא יקיים הסגל הזוטר הרצאות, תרגולים, שעות מעבדה, מבחנים ובדיקתם, השגחה בבחינות ושעות קבלה, אולם הסגל הבכיר יפתח את הסמסטר כמתוכנן.

הארגון דורש חתימה על הסכם שיכלול את הפסקת שיטות ההעסקה "במתכונת של עובדי קבלן", כלשונו, שאינן מקנות כל ביטחון תעסוקתי לחברי הסגל. זאת, לצד שיפור בתנאי העבודה ובמסלולי הקידום. עוד מלין הסגל על שלא נכלל ברפורמת ההשכלה הגבוהה שנחתמה בקיץ שעבר, חרף חיוניותו.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

בשבוע שעבר פרסם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) הודעה לתקשורת ולפיה הגיע המשא ומתן לסיומו: "לנוכח ההבנות מרחיקות הלכת אליהם הגיעו הצדדים במשא ומתן, הודיע ור"ה לנציגי הסגל כי מבחינתו המו"מ הגיע לסיומו וכי ור"ה מוכן לחתום על התנאים שסוכמו בעניין מודל הביטחון התעסוקתי".

בתגובה שיגר הסגל הזוטר מכתב ליו"ר ור"ה, פרופ' רבקה כרמי: "בהתנהלותכם בחודשיים האחרונים, חל כרסום מתמשך באמון ששרר בינינו, אך אתמול הובלתם לכדי שיא במשבר האמון. שיקפתם עד כמה חתימתכם וניהול מו"מ עמכם שווה כקליפת השום. הסתבר לנו כי אתם נוהגים בדרך של ניצול בוטה של כוחכם במערכת סבוכה של פוליטיקה פנימית הנושאת ספקות באשר למניעיכם וכוונותיכם".

בניגוד לסמסטר א', בו חדל הסגל הזוטר משביתתו בשל מסמך ההבנות שהושג בין הצדדים, מבהירים הפעם בארגון כי תיפסק השביתה עד לחתימה על הסכם סופי ולפיכך, החל מהבוקר, תחל השביתה.

מור"ה נמסר בתגובה: "נציגי הסגל הזוטר והגב' סרוק בראשם פוגעים בסגל הזוטר אותו הם מתיימרים לייצג. נציגי הארגון התאהבו ברעיון השביתה ושכחו מהי המטרה לשמה נשלחו. התלהמות, פרובוקציות, ושביתה מיותרת שתזיק בראש ובראשונה לסטודנטים, לא ישנו את העובדה שהגענו לקצה גבול הוויתורים מבחינתנו ואנחנו מוכנים לחתום מידית על ההישגים המשמעותיים שהושגו. נציגי הסגל הזוטר זורקים לפח הישגים רבים שהושגו בעמל רב במשך חודשים רבים של משא ומתן. צר לנו, שלא טובת כלל הסגל הזוטר היא זו שעומדת לנגד עיני אותם נציגים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ