שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

החייל הנעדר אשל זילברשטיין נמצא הלילה (ראשון) בריא ושלם באילת לאחר יממה של היעדרות, בה היה חשש לחייו ומאות מתנדבים ואנשי כוחות הביטחון חיפשו אחריו. אזרח בעיר הדרומית זיהה אותו ודיווח למשטרה המקומית, שוטרים ניגשו אליו ושאלו לזהותו והוא אישר כי הוא החייל הנעדר. כעת מתכוונים בצבא לברר מה הוביל למעשיו.

זילברשטיין בן ה-19, נמצא שעות ספורות לאחר שאמו נעמה פנתה אליו באמצעות התקשורת ואמרה "שוליק, אני רוצה שתשמע: נעלמת לנו, אנחנו מבינים שקשה לך, שאתה צריך זמן לחשוב. אבא ואני אוהבים אותך, מחכים לך. אנחנו איתך בכל מה שתחליט, מחכים לטלפון ממך".

האם אמרה עוד כי "אני רוצה להשתתף איתך בפתרון של הקשיים, אנחנו נוכל לפתור הכל כשתחזור". היא הוסיפה כי "קשה לי לדבר איתך מול המצלמות, כשאנחנו מדברים אתה צריך להיות לידי". היא הביעה אמונה שבנה מקשיב לה ואמרה כי "אני מבטיחה לו שאני מאוד מאוד אוהבת אותו, אם הוא לרגע שכח את זה".

חיפושים אחרי החייל הנעדר באזור בית ינאיצילום: איציק בן מלכי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

כשנשאלה אם קרה משהו בימים האחרונים שעשוי להסביר את היעלמותו ענתה האם כי "אנחנו לא יודעים, וזה קרה. פחות חשוב לנו למה. חשוב שיבוא אלינו, שידבר איתנו. אנחנו רגילים לדבר איתו, לא לדבר עליו. שוליק אוהב לעשות את הדברים בדרך שלו, אף אחד לא יודע מה מתאים לו ומה לא מתאים לו".

משטרת ישראל וצה"ל ערכו מאז שעות הבוקר חיפושים נרחבים אחר החייל הנעדר. מניתוח הפרטים ישנן הערכות כי לפחות חלק ממעשיו היו מתכננים. "הוא ככל הנראה רצה להיעלם אבל זה שהוא לא הרים את הראש עד כה או שאף אחד לא ראה אותו זה מטריד", אמר גורם צבאי.

זילברשטיין, שמתגורר בצפון הארץ, נראה לאחרונה טרם הימצאו בקניון "אם הדרך" סמוך למחלף בית ינאי, שם תועד במצלמות האבטחה במשך כארבעים דקות, ומאז נעלמו עקבותיו . בין היתר הוא צולם כשהוא משליך את המכלול של נשקו האישי במקום. בצה"ל ובמשטרה מעריכים כי הוא נושא את נשקו עמו. כאמור, הערב הוא אותר על ידי אזרח שדיווח למשטרה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ