הזווית שלכם למחאה הישראלית לדורותיה

המחאה של הקיץ חידדה את ההכרה כי לצילום כוח עצום בהצלחתה. בית אבי חי מקיים תחרות שמזמינה אתכם לשלוח תמונות של מחאות והפגנות. צפו במצגת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אתר האינטרנט של "בית אבי חי" מקיים בימים אלו תחרות מיוחדת המזמינה את הציבור הרחב לשלוח תמונות שצולמו על ידי הגולשים, והמתעדות את ההפגנות בישראל מראשית הקמת המדינה ועד היום.

לדברי יוזמי האירוע, הרעיון מאחורי התערוכה צמח ממחאת הקיץ האחרון, "שחידדה את ההכרה כי לתיעוד ולצילום יש כוח עצום באפקטיביות ובהצלחת המחאה, באשר היא. ישראל ידעה ברבות השנים מחאות והפגנות רבות החל מההפגנות הסוערות בשנות החמישים בעד ונגד השילומים מגרמניה והפגנות החרדים הגדולות בשנות השישים נגד גיוס בנות לצה"ל, המשך במחאות החברתיות של הפנתרים השחורים, פועלי אתא ועובדי הנמלים, וכלה בתמונות מהעשורים האחרונים: מחאת גוש קטיף, בעד ונגד הסכמי אוסלו וכמובן מחאת הקיץ האחרונה.

7 מתוך 7 |
המחאה החברתית 2011צילום: דני לנדסמן
1 מתוך 7 |
מחאת הדיור 2011צילום: דותן גור אריה
2 מתוך 7 |
מאהל "ישוב תוחלת"מול הכנסת- 1967צילום: ראובן מילון

השופטים בתחרות הם צלם "הארץ" אלכס ליבק, הצלם דוד רובינגר וכן העיתונאי נתן זהבי, בנוסף תיערך תחרות "חביב הקהל" שייבחר על ידי הגולשים.

אם אתם מעוניינים לשלוח צילומים לתחרות, אתם יכולים לעשות כן עד השמיני במארס לכתובת protest@avichai.org.il. פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר בית אבי חי: www.bac.org.il.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ