האם טוענת: בתי סולקה מביה"ס כי עבדה במקדונלד'ס

תלמידת תיכון חרדי מדימונה מושעית מהלימודים מזה שלושה חודשים, לטענת האם משום שעבדה במקום מעורב לנשים וגברים. ביה"ס: לא היה ולא נברא

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

תלמידת י"ב באחד מבתי הספר החרדים בדימונה לא פקדה את ספסל הלימודים מזה שלושה חודשים. אימה של הנערה טוענת כי היא הושעתה משום שבמהלך חופשת הקיץ עבדה לפרנסתה בסניף של רשת המזון המהיר מקדונלד'ס שמשרת קהל מעורב. מנהל בית הספר, הנמנה על רשת בתי הספר הלא רשמיים "אורות הנגב", מסר בתגובה ל"הארץ" כי טענות האם אינן נכונות, וכי הסיבה להשעיה היא משום שלא עמדה בתקנון בית הספר. טענותיה של האם הובאו לראשונה ב"רדיו דרום".

"הבת שלי למדה בבית הספר החרדי, ועם תחילת הלימודים אמרו שבגלל שעבדה במקום מעורב, היא מסולקת משום שזה מעשה שלא יעשה", אמרה היום (שני) אמה של הצעירה, שלומית. "הם אמרו לנו שעליה להגיע רק לבחינות הבגרות, היא תהיה זכאית להכרה ב-12 שנות לימוד, אבל היא צריכה להישאר בבית", הוסיפה.

האם סיפרה כי פנתה לעיריית דימונה כדי שזו תתערב אך ללא הועיל. עם זאת, בבית הספר הדגישו בפני העירייה כי הבת צריכה להשלים את החומר הלימודי בעצמה ועל חשבונה. לדברי האם, מבית הספר דרשו כי הבת תתחייב לא ללכת לשירות לאומי ובמקום זאת תלך לאולפנה.

מנהל בית הספר, הרב יעקב חמד, אמר היום בתגובה לדברי האם כי "התלמידה הושעתה משום שלא עמדה בתקנון בית הספר, אין קשר לכך שעבדה במקום מעורב בחופשה. לא היה דבר כזה שביקשנו התחייבות לא ללכת לשירות לאומי. אם התלמידה תחתום על תקנון בית הספר, עליו חתמה עם הוריה בעבר, היא תשוב ללימודים".

מעיריית דימונה נמסר כי אף שבית הספר אינו כפוף לעירייה והוא חלק ממערכת הלימודים הלא רשמית, "אגף החינוך בעיר פועל להחזיר את הילדה ללימודים במהרה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ