עובדי יחידת עוז הכריזו על סכסוך עבודה: רוצים סמכויות של שוטרים

העובדים טוענים כי היעדר הסמכויות מקשה עליהם בלכידה וגירוש של עובדים זרים; עוד מוחים עובדי היחידהעל תוכנית לארגון מחדש ברשות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

עובדי יחידת עוז הכריזו השבוע על סכסוך עבודה במחאה על תנאי העסקתם. 170 עובדים - מהם 120 פקחים - התאגדו במסגרת הסתדרות העובדים הלאומית. לטענתם, רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים מתעלמת מתלונותיהם על כך שאין בידם סמכויות שוטרים, דבר המקשה עליהם בביצוע עבודתם השוטפת - לכידה וגירוש של עובדים זרים לא חוקיים ומסתננים.

הפקחים, שהקימו ועד בראשות הפקח דורון עזרא, טוענים כי הרשות דורשת מהם לבצע מעצרים, אולם הם אינם מסוגלים לבצע את עבודתם בשל היעדר סמכויות. לדבריהם, ביכולתם לבצע מעצר רק במקרה שבו השוהה הבלתי חוקי מסרב להתלוות אליהם, אז הם נדרשים להזעיק ניידת משטרה. עוד מלינים העובדים על כך שקיים מחסור בכוח אדם ביחידה, נשק מיושן וכי הם אינם עוברים הכשרות מקצועיות. כמו כן לטענתם, הם אינם מקבלים את תנאי השכר שהובטחו להם. כך, ההפרשות לפיצויים וקרן השתלמות מתבססות על שכר היסוד שלהם, 5,600 שקל, והתוספות בגין שעות נוספות לא נכללות, על אף שהובטח להם שהחישוב ייעשה על פי שכר הברוטו.

עוד מוחים עובדי היחידה כי בכוונת מנהל הרשות, אמנון בן עמי, לבצע ארגון מחדש ברשות, מבלי לשתף אותם בתהליך. ההסתדרות העובדים הלאומית פנתה בחודשים האחרונים לרשות, אולם לטענתם, במשרד הפנים מתעלמים מהם ובסופו של דבר נאלצו להכריז על סכסוך העבודה. בתום 14 ימים יוכלו לשבות.

לדברי הרצל חוגי, מנהל מחוז מרכז בהסתדרות העובדים הלאומית, "המדינה מתייחסת ליחידה הזאת כעבודה מזדמנת. בכל פעם שעולה הנושא בתקשורת מתגברים את היחידה, אך מעת לעת מקצצים בכוח האדם של היחידה. אנחנו לא רוצים להגיע למצב שעובד ייפגע בגלל שאין לו סמכויות. לא מתייחסים אליהם כמו אל עובדי מדינה וזה מצער. צריך להתייחס אליהם כמו שמתייחסים לשוטרים בישראל, אבל הם רחוקים מזה. כרגע מתעלמים מאתנו, אך אם לא תהיה ברירה, נשבות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ