ראש מועצת אלפי מנשה, חסדאי אליעזר, הלך לעולמו

אליעזר היה מהחילונים הבולטים בתנועת ההתנחלות והוביל מאבק מתון בתוכנית ההתנתקות; רה"מ: "הלך לכל מקום שמצפונו הורה לו"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
חיים לוינסון

חסדאי אליעזר, ראש המועצה המקומית אלפי מנשה, שהיה מהדמויות החילוניות הבולטות בתנועת ההתנחלות, הלך היום בצהריים (שני)  לעולמו ממחלה קשה.

אליעזר עמד בראש מועצת אלפי מנשה מאז 1998. בתקופת ההתנתקות שיחק חסדאי תפקיד חשוב בהיותו סגן יו"ר מועצת יש"ע. הוא הוביל קו של מאבק מתון בכוחות המפנים יחד עם יו"ר המועצה בנצי ליברמן. לאחר ההתנתקות עבר לקדימה, ממנה פרש לאחר מכן. בשנים האחרונות הוריד פרופיל ציבורי בעקבות מחלתו. משך השנים פעל רבות בנושא תאונות הדרכים, לאחר ששכל את ביתו מעיין בתאונה סמוך לכפר סבא.

חברו, ראש העיר אריאל רון נחמן אמר ל"הארץ" כי "הכרתי במשך שנים רבות את חסדאי אליעזר. פעלנו ביחד בכל האירועים שהיו כאן בשומרון. הוא אמר את דעתו והשקפתו ללא כחל וסרק. כאשר חש שצודק במאבקו המשיך ולא שעה לכל נותני עצות. חסדאי הכיר כל חלקה וכל פרח באלפי מנשה ובארץ. בעיקר הוא התבלט בנוער ובערכים של הנוער".

חסדאי אליעזרצילום: לימור אדרי

. "אליעזר חסדאי היה בונה של היישוב אלפי מנשה. זה היה מפעל חייו. הוא עסק בזה בצורה מסורה ואמיתית, והתוצאות של זה ניכרות בשטח. אליעזר היה ח"כ של הליכוד והתמודד על רשימת הליכוד בכנסת, אבל מעבר לזה חייו היו סמליים מאוד: הוא היה בן לניצולי שואה, איבד את בתו ערב גיוסה לצה"ל בתאונת דרכים ועבר טרגדיות לא פשוטות. הוא נאבק בהינתקות והיה ממובילי המאבק הזה. הוא הלך למקום שמצפן ליבו הורה לו ללכת. אנו מבכים את מותו ושולחים תנחומים למשפחתו".

גם יו"ר קדימה, ציפי לבני, ספדה לחסדאי באומרה "כולנו מבכים את לכתו בטרם עת של חברנו חסדאי אליעזר, ראש מועצת אלפי מנשה, מראשוני החברים בקדימה ומהדמויות הבולטות בשלטון המקומי בישראל. חסדאי היה איש של ארץ ישראל ושל עם ישראל, לוחם עבור עקרונות שידע בצמתים קשים מאד של קבלת החלטות להוכיח גדלות נפש ומסירות שהפכו אותו למנהיג לאומי שמנהיגותו חוצה את גבולות היישוב שלו. פטירתו היא אובדן גדול. בשם כל חברי תנועת קדימה אנחנו מחבקים את משפחתו ומחזקים את תושבי אלפי מנשה . יהי זכרו ברוך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ