לאחר חודשים של מו"מ

הסתיימה שביתת הסגל האקדמי הזוטר

הפורום המתאם של הסגל וועד ראשי האוניברסיטאות חתמו על הסכם הבנות, שכולל הסדר ביטחון תעסוקתי למרצים ולמתרגלים

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים18
טלילה נשר

הפורום המתאם של הסגל האקדמי הזוטר, ועד ראשי האוניברסיטאות והוועדה לתכנון ותקצוב חתמו אמש (שבת) על הסכם הבנות לאחר חודשים של משא ומתן על שיפור תנאיהם של למעלה מעשרת אלפים חברי הסגל.

עקב כך מסתיימת בכלל האוניברסיטאות, שנמשכה כשבועיים והביאה לביטול כמחצית משעות ההוראה במוסדות. הסגל הזוטר מאגד את כלל האסיסטנטים, המתרגלים, עוזרי ההוראה, מורי השפות והמכינות.

אחד מהישגיו הבולטים של ההסכם הוא הענקת הסדר ביטחון תעסוקתי לחברי הסגל, הכולל הוצאת כתבי התחייבות להעסקה של דוקטורנטים, עמיתי הוראה ומרצים מ"העשור האבוד" (חברי סגל שלא נקלטו במשך כעשור בגלל היעדר תקנים באוניברסיטאות). החוזים יהיו תקפים למספר שנים וחלקם יהיו בלתי מוגבלים.

עוד הוחלט כי ההסכם ייושם בתוכניות החוץ תקציביות והסגורות, כי תינתן תוספת שכר למסטרנטים בגובה של עד 16% (בהתאם לגודל הכיתות), יוענקו חמש שנות ותק לעמיתי הוראה מדרגה ב', תוגדל ההפרשה לקופות גמל ותחול הצמדה להסכמי הסגל הבכיר במוסדות.

החתימה על הסכם ההבנות, הערבצילום: ניר קידר

לדברי ד"ר אסתר סרוק, יו"ר הפורום, "ההשקעה במשא ומתן המרתוני הובילה ליצירת תשתית להסכם היסטורי. נגענו בסוגיות כואבות מזה שנים והכנסנו תכנים שישפרו את מצבם של כלל חברי הסגל הזוטר". לדבריה, "מדובר במהפך באקדמיה הישראלית, הכולל שינוי עמוק ביחסה של האקדמיה אל חברי הסגל האקדמי הזוטר בהוראה ובמחקר, ומביע כלפיהם הוקרה והערכה".

יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות ונשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמי, אמרה בתום החתימה כי "ההסכם הנוכחי נותן מענה לסוגיית הביטחון התעסוקתי של חברי הסגל וכולל בתוכו תוספות שכר משמעותיות נוספות. אני בטוחה כי ההבנות אליהן הגענו יתרמו רבות לעתיד וליציבות מערכת ההשכלה הגבוהה באוניברסיטאות".

התאחדות הסטודנטים הארצית, שתמכה במאבקו של הסגל הזוטר, בירכה על החתימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ