מי שב ומרסס כתובות גזעניות בצפון ת"א

תושבי שכונת אפקה סיפרו ששוב רוססו כתובות נגד ערבים ועובדים זרים. מוקדנית המשטרה לאחד התושבים: "חברון מאז ומעולם" אינה כתובת נאצה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
אילן ליאור
אילן ליאור

אלמונים ריססו בליל שבת כתובות נאצה גזעניות על גדרות וקירות מבנים בשכונת אפקה בצפון תל אביב, ובהן: "מוות לעזתים", "ערבי טוב זה ערבי מוות", "פושעי אוסלו לדין" ו-"כהנא צדק".

תושבי השכונה מעידים כי זו פעם שנייה בשבועות האחרונים שכתובות מסוג זה מרוססות באישון לילה ברחוב, סמטת גינתון. לדבריהם, אינם יודעים מדוע בחרו המרססים דווקא ברחוב קטן בצפון תל אביב ולמיטב ידיעתם אין אף אישיות פוליטית המתגוררת ברחוב או בקרבתו.

אחת התושבות סיפרה כי בפעם הקודמת הסתפקה בפנייה לעירייה, ששלחה את אנשיה למחוק את הכתובות עוד באותו היום. "זה לא מתאים לאנשים שגרים פה. אנחנו לא אנשים פוליטיים", אמרה. היא העריכה כי ייתכן והכתובות קשורות לעבודות המתבצעות ברחוב: "עובדים פה פועלים ערבים תקופה ארוכה. בפעם הקודמת חשבתי שזה בגלל זה וביקשתי שיבואו וימחקו את זה כי היה לי נורא לא נעים". היא הוסיפה כי בחודשים האחרונים נתלו על לוחות המודעות בשכונה גם כרזות בגנות עובדים זרים וייתכן שהדברים קשורים. "אלה דברים שלא היו פה מעולם. זה לא אפיין את השכונה הזאת".

כתובת מוות לערבים בשכונת אפקה בתל אביב

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

תושב אחר, שכתובת רוססו על קירות הבניין בו הוא מתגורר, סיפר כי לאחרונה הסתיים שם שיפוץ יקר וצביעה מחדש. לדבריו, כאשר פנה למשטרה השיבה לו המוקדנית כי הכתובת "חברון מאז ומעולם" אינה כתובת נאצה אלא "דבר טוב", אך לבסוף הפנתה אותו למוקד העירוני על מנת לטפל בבעיה. המשטרה מסרה כי היא חוקרת את ריסוס הכתובות, אך טרם נעצרו חשודים בביצוע המעשה.

"אם היה מדובר בכתובות גזעניות נגד יהודים, סביר הוא כי החשודים היו נתפסים מזמן", כך טוענים בקואליציית ארגוני "שותפות-שראקה" - הפועלים לשוויון יהודי ערבי בישראל. "תשובת המוקדנית במשטרה מעוררת תהיות לגבי מידת החומרה המיוחסת על ידי המשטרה לכתובות מעוררות חלחלה, שהמרחק בינן לבין עיצוב אלימות דה פקטו קצר מהמשוער".

המידע הראשוני הגיע במייל האדום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ