האשה שנמצאה בדירתה שבועיים אחר מותה נקברה בנוכחות 4 זרים

איבנה נחמן שחיה בגפה נמצאה מתה בדירתה בטבריה כשלידה גופתו של כלבה האהוב. תושב העיר שהגיע להלוויה: "הסיפור נגע ללבי וזעזע אותי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רק היום (ראשון), ארבעה ימים לאחר שנמצאה בדירתה בטבריה כשבועיים לאחר שמתה, הובאה איבנה נחמן לקבורה. נחמן, בת 61, נמצאה מתה בדירתה כשסמוך אליה נמצא מת גם כלבה האהוב. היא חיה בגפה, נותרה ללא קרובי משפחה, ולא היה מי שיזהה אותה וידאג לקבורתה. רק היום, אחרי ששירותי הרווחה בטבריה דאגו להוצאת צו קבורה מידי בית המשפט, ניתן היה לבצע את ההליך המתבקש כדי לקיים הלוויה.

עובדי חברה קדישא בטבריה קברו את המנוחה בחלקה המיועדת ללא יהודים בבית העלמין בטבריה. ארבעה מתושבי טבריה הגיעו להלוויה. "הרגשתי חובה, כתושב טבריה, להגיע להלוויה ולתת לה כבוד אחרון", אמר חיים חצב, ממשתתפי ההלוויה. לדבריו, "הסיפור של מותה ומותו של הכלב שלה לצידה נגע ללבי וזעזע אותי. כאב לי גם שלקח זמן רב כל כך כדי להביאה לקבורה. אני חושש שלולא התפרסם הסיפור, הטיפול היה נמשך עוד מספר ימים ולבסוף היתה נקברת כאלמונית".

נחמן התגוררה בדירה קטנה, בבלוק מגורים פשוט המשקיף על האתר הקדוש, מצידו השני של הרחוב, שעל פי המסורת מזוהה כקברו של הרמב"ם. מאות מגיעים מדי יום למקום, נושאים תפילה, מתחננים לישועה ולחסדי שמיים. היא חיה בבדידות עם כלבה האהוב, "חומי", שמת ביחד עמה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כשבועיים היא היתה מוטלת מתה בחדר האמבטיה ולשוטרי תחנת טבריה שהוזעקו בצהרי יום רביעי למקום, לא היתה עבודה רבה: בדירה לא היו סימני פריצה ולא נמצאה גם כל עדות כי התאבדה. נחמן מתה ככל הנראה בשל תאונה מצערת ובמשך ימים ארוכים אף אחד לא התעניין בשלומה, פרט אולי לכלבה שליווה אותה שנים רבות, שנמצא מת בסמוך אליה.

על פי ההשערה - הכלב מת מספר ימים אחרי נחמן, ככל הנראה משום שנותר ללא מים.
המקרה התגלה כששכניה של המנוחה שלא ראו את נחמן מזה כשבועיים, התקשרו לתחנת משטרת טבריה וסיפרו כי הם חוששים לשלומה.

שוטרים, בסיוע כבאי טבריה, פרצו לדירה וראו את המחזה הקשה והעצוב. במשטרה שללו כעבור זמן קצר כיוון חקירה פלילי. "זו היתה תמונה קשה מאד", אמר ל"הארץ" יוסף עזרא, מתנדב בזק"א שנקרא למקום לסייע בהוצאת הגופה. לדבריו, "המנוחה נמצאה באמבטיה ונראה כי החליקה ונפגעה קשה. ממש כואב הלב שככה אדם הולך לעולמו ואין אף אחד שמתעניין בגורלו זמן רב כל כך". הוא ציין כי זהו לא המקרה הראשון שבו נקרא לפנות גופת אדם ערירי שמת לבד בביתו, ללא ששכן או גורם כלשהו יגלה עניין בנסיבות העדרותו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ