ברק על מכירת הדירה באקירוב: "גרמה לניתוק מהציבור"

שר הביטחון התייחס למכירת דירתו ב-26.5 מיליון שקלים. "החלטנו לעבור לבית פחות יקר", אמר והדגיש: "את ילדותי עברתי בתנאי חיים לא פשוטים"

אופיר בר-זהר
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר
אריק מירובסקי

שר הביטחון, אהוד ברק, הגיב הערב (ראשון) למכירת דירתו במגדלי אקירוב ב-26.5 מיליון שקלים, עליה פורסם מוקדם יותר היום. "רעייתי נילי ואני החלטנו כי מכירת הדירה מתבקשת וזאת נוכח ההכרה כי מקום מגורים זה גורם לתחושת ניכור וניתוק מחלקים רחבים בציבור", כתב ברק בדף הפייסבוק שלו.

הדירה שמכר שר הביטחון נמצאת בקומה ה-31 בבניין המערבי מבין שלושת מגדלי אקירוב שברחוב פנקס בתל אביב. הוא רכש אותה בסוף 2003 תמורת 2.5 מיליון דולר בלבד, והעמידה למכירה לראשונה ב-2008, אז ביקש תמורתה 40 מיליון שקל. מדובר בדירה בעלת שטח גדול של 480 מ"ר ובה 5 חדרים, כששטח הסלון גדול ביותר - 250 מ"ר. מהדירה משתקף נוף מרהיב לכיוון הים וכל אזור גוש דן, ולדברי מקורבים הושקעו בה סכומי כסף רבים בעיצוב הפנים ועל כן הדרישה למחיר כה גבוה, שמגלם שווי של כ-62 אלף שקל למ"ר.

שר הביטחון כתב כי רכש את הדירה, שמשכה לא מעט אש כלפיו, כשעבד בשוק הפרטי, והחליט למכור אותה עם שובו לחיים הפוליטיים. "לאחר שנים רבות בשירות המדינה וצה"ל ומיד עם תום תפקידי כראש ממשלה בשנת 2001 פניתי לשוק הפרטי למשך כשש שנים", נכתב. "בשנים אלו צברתי את רכושי בעמל רב. לאורך כל התקופה כאזרח שומר חוק, עסקי היו שקופים לרשויות ולמותר לציין כי שילמתי את מלוא המיסים כדין וכמתבקש. במהלך שהותי באזרחות רכשנו ושילמנו רעייתי ואני את הדירה במגדלי אקירוב כהשקעה וכדי לגור בה, עם חזרתי לחיים הציבוריים היה קשה שלא להבחין בביקורת בעניין מקום מגורי ולא חשבתי שנכון להתעלם ממנה לאורך זמן".

מגדלי אקירובצילום: מוטי מילרוד

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ברק ציין כי הוא ורעייתו החליטו לעבור לדירה קטנה יותר ופחות יקרה, והזכיר גם את ילדותו בקיבוץ. "בנימה מעט יותר אישית אומר לכם כי את מרבית חיי הבוגרים ביליתי בשירות המדינה וצה״ל, את ילדותי עברתי בקיבוץ בתנאי חיים לא פשוטים", כתב. "עם זאת הייתה לי ילדות מאושרת ולא הרגשתי שחסר בה דבר. הדבר החשוב היה אהבת העם והארץ. ספגתי ערכים שמבטאים סולידריות, שותפות ונכונות להקרבה. לא גדלתי עם כפית של כסף אך בהחלט קיבלתי את הכלים שאפשרו לי לקחת אחריות על גורלי ועל עתידי".

"אני מאמין כי על החברה והמדינה להעניק הזדמנות שווה לכל פרט בחברה, אך גם לדרוש ממנו השתתפות ואחריות", סיכם ברק.

בפברואר 2010 נחשף כי שר הביטחון אהוד ברק הצטרף לטרנד קבוצות הרכישה - ונכנס לקבוצת העיר החדשה שמקימה את מתחם אסותא בת"א, אליה כבר הצטרפו מנכ"לית בנק לאומי גליה מאור ומנכ"ל בנק מזרחי טפחות אלי יונס. ברק חתם עם הקבוצה, שבבעלות דרור הלוי ורביב צולר, על הסכם לרכישת דירת יוקרה במגדל אסותא ברחוב ז'בוטינסקי בצפון תל אביב. ברק שילם סכום ראשוני של 70 אלף שקל כדמי רישום לקבוצה.  מחירי הדירות בפרויקט מגדלי אסותא, המתנשא ל-26 קומות נעים בין 25-50 אלף שקל למ"ר. הדירה שרכש ברק היא בקומות העליונות והערכות הן שברק שילם עבורה 8-7 מיליון שקל בממוצע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ