למרות הביקורת |

אושר מינוי שפירא לנשיא אונ' חיפה

שפירא יחליף בתפקיד את נשיאה הנוכחי של האוניברסיטה, פרופ' אהרון בן זאב. המינוי עתיד להיות מאושרר על ידי חבר הנאמנים של האוניברסיטה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה בראשות עמי אילון אישר היום (שני) את המלצת ועדת האיתור לבחור במנכ"ל סלקום לשעבר, עמוס שפירא, לתפקיד נשיא אוניברסיטת חיפה.

המינוי טעון אשרור חבר הנאמנים של האוניברסיטה, שעתיד להתכנס בראשית יוני. שפירא יחליף בתפקיד את פרופ' אהרון בן-זאב שמסיים את תפקידו לאחר שתי קדנציות, והוא יחל את תפקידו באוקטובר הקרוב, עם תחילת שנת הלימודים האקדמית.

הבחירה בשפירא עוררה דיון סוער באוניברסיטה, בשל העובדה כי לא הגיע מהעולם האקדמי. חלק מהסגל באוניברסיטה הביע ביקורת על המינוי וכן חשש שהאקדמיה תנוהל באופן עסקי.

שפירא התייחס היום לראשונה למינויו ואמר כי "אני גאה לשוב לאוניברסיטה שבה עשיתי את צעדי הראשונים ושנתנה לי את התשתית הכל כך חשובה להצלחה – הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אנושית. אוניברסיטת חיפה העניקה לי היום זכות גדולה – לתרום מניסיוני ויכולתי לחינוך וההשכלה של הדור הצעיר ואני מודה לחברי הוועד המנהל על האמון שנתנו בי".

יו"ר הוועד המנהל, השר וראש השב"כ לשעבר אילון מסר כי "אנחנו שמחים על הבחירה ובטוחים שעמוס שפירא ימשיך ויקדם את אוניברסיטת חיפה לעבר היעד המרכזי שלה – המצוינות האקדמית. יכולות הניהול המוכחות שלו, יחד עם התשוקה שהוא מראה לנושא החינוך וההשכלה הגבוהה, הם המתכון הנכון להצלחה של כולנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ