אלפי תלמידים נגד משרד החינוך: לוח הבגרויות צפוף מדי

כ-6,500 גולשים נרשמו לעמוד הפייסבוק של היוזמה. מובילי המאבק הודיעו על כוונתם לשבות מלימודים ביום חמישי

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ טוענים כי לוח בחינות הבגרות למועד הקיץ הקרוב עמוס מדי ולא יאפשר להם להשקיע את זמן הלמידה הדרוש לכל בחינה. בעמוד פייסבוק, שאליו רשומים כ-6,500 גולשים, הודיעו יוזמי המאבק כי בכוונתם לשבות מלימודים ביום חמישי הקרוב ולקיים הפגנת מחאה מול בניין משרד החינוך בתל אביב.

יוזמי המאבק הם קבוצת תלמידי כתה י"א מפתח תקווה. "אין זמן לשנן את כל החומר, וכך הגענו למצב לא סביר שמאלץ אותנו לגשת רק לחלק מהמבחנים", סיפרה אחת מהם, יובל כביר, "שלחנו מכתבים למשרד החינוך ולשר החינוך, התקשרנו, החתמנו הורים אך איש לא התייחס. בנינו לוח בגרויות חדש וכשפתחנו במחאה תלמידים רבים יצרו איתנו קשר. 12 שנה מכינים אותנו לרגע הזה ולבסוף לא מאפשרים לנו לעבור אותו בהצלחה". כביר כתבה לשר החינוך גדעון סער כי "החלטנו לא לשתוק יותר. אנו בני נוער שמרגישים לבד במערכה, ולאיש לא אכפת מאיתנו. הרי אנו דור העתיד של המדינה". כביר הזכירה כי עליה לגשת בתוך שמונה ימים בחודש יוני לארבע בחינות בגרות: בגיאוגרפיה, בתנ"ך, בביולוגיה ובהיסטוריה.

עונת הבחינות במועד הקיץ תחל ב-1 במאי ותסתיים ב-5 ביולי. מועד הבחינה במתמטיקה כבר השתנה לאחרונה בעקבות לחץ תלמידים. יובל שלו, תלמידת כיתה י"א בראש העין, סיפרה כי בהנהלת בית ספרה הביעו תמיכה בכוונת חבריה שלא להגיע ללימודים בניסיון לשנות את לוח הבחינות. "יש לי בגרות בלשון ולמחרת בגרות בתולדות האמנות, שהיקף החומר בה אפילו גדול מהבגרות בהיסטוריה", אמרה שלו.

קבוצת הורים פנתה אף היא למשרד החינוך וכתבה כי "אנו חרדים לגורל ילדינו, שחלקם ילדים לחוצים ביותר ופרפקציוניסטים. כהורים השקענו את מיטב כספנו במשך כל השנה בשיעורים פרטיים, המסתכמים באלפי שקלים, כדי להביא את ילדינו להישגים לימודיים".

בחינת בגרות בתיכון עירוני א' בת"א, ארכיוןצילום: ניר כפרי

ממשרד החינוך נמסר כי "לצורך גיבוש מועדי הבחינות פעל המשרד בהתייעצות עם התאגדות מנהלי בתי הספר, מועצת התלמידים הארצית וצה"ל", ציינו במשרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ