הבינתחומי מציע לסטודנטים כסף תמורת השתתפות בסדנה

לסטודנטים שישתתפו בסדנת המנהיגות מובטחים "כלים ישימים לפיתוח מנהיגות" ותלושי קנייה בסך 150 שקלים. הבינתחומי: מדובר בפיילוט מחקרי

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

המרכז הבינתחומי בהרצליה מציג עצמו כבית הספר של מנהיגי העתיד. "לא נולדים מנהיגים, לומדים להיות", מצהיר המרכז בפרסומיו.

סיסמת הבינתחומי המופיעה בראש האתר הרשמי היא "עיין. ערך. מנהיגות", וגם ברשימת הערכים והמטרות של המרכז המנהיגות תופסת את המקום הראשון ברשימת הסעיפים, עם ההצהרה כי "הבינתחומי הרצליה שם לו למטרה להכשיר את מנהיגי העתיד של מדינת ישראל ולהצמיח מנהיגות עסקית, פוליטית, טכנולוגית ומשפטית ברמה הגבוהה ביותר".

עם אג'נדה כה סדורה ניתן היה להניח כי הסטודנטים במרכז רואים את עצמם כמנהיגים לעתיד, ויעוטו על כל השתלמות או הדרכה בנושא. ואולם, מתגלה כעת מציאות אחרת. לאחרונה, הבינתחומי הציע לתלמידיו תלושי קנייה בסך 150 שקל בתמורה להשתתפות בסדנת מנהיגות שאורכה שעתיים.

"כחלק מבניית פרויקט הכשרת מנהיגים צעירים, חוקרים מבתי ספר שונים במרכז עורכים פיילוט של סדנת מנהיגות", נכתב בהודעה שנשלחה אתמול לסטודנטים על ידי המרכז. לסטודנטים שיבחרו להשתתף מובטח כי יקבלו "כלים ישימים לפיתוח מנהיגות", ושיפור "אספקטים נקודתיים בתפקידו של מנהיג שבדרך כלל אינם מקבלים תשומת לב נאותה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ואם זה לא מספיק, מבטיחה המכללה כי "בנוסף, יקבל כל משתתף תו קנייה בשווי 150 שקלים", כשהפרס המובטח מודגש בפונט בולט. המעוניינים מתבקשים לשלוח את שמם, מספר הטלפון ומנהיג שעורר בהם השראה.

במקרים מסוימים ניתן תמרוץ לסטודנטים לקחת חלק בפעילויות נוספות כגון סדנאות אך התמורה מתקבלת בצורה של נקודות זכות בקורסים או מתן קרדיט של תרומה לקהילה, שמקבלי מלגות במכללה נדרשים לבצע. לדברי סטודנט שנמצא בשנת לימודיו הרביעית במכללה, "אף פעם לא שמעתי שמציעים כסף או תווי קנייה". עלותה של שנת לימודים במכללה הוא כ-37 אלף שקל, למשלמים במזומן.

הסטודנט אמר לאחר שקיבל את הפנייה אמש כי "יש פער עצום בין המיתוס שהמכללה מנסה ליצור של אקדמיה למנהיגי העתיד, מיתוס שבעיני הוא מגוחך, לבין התרבות של המקום שהיא בעיקר תרבות של אנשים שעסוקים במראה החיצוני שלהם. מפריעה לי עצם האווירה שבה אפשר לעשות את זה, שזה נראה להם בסדר שהאמצעי לעודד סטודנטים להשתתף בסדנה למנהיגות הוא כסף, ושאנשים שאמורים להיות מנהיגים הם אלה שבאים מתוך מניע לקבל 150 שקלים לקניות בזארה. אבל אני מודע לזה שלרוב האנשים פה זה ייראה הגיוני".

מהמרכז הבינתחומי הרצליה נמסר כי "מדובר בפיילוט מחקרי שאינו חלק מתכנית הלימודים ומתקיים מעבר לשעות הלימודים. עבור הזמן שהסטודנטים מוכנים להשקיע בפיילוט המחקרי תינתן להם תמורה סמלית, כמקובל במוסדות אקדמיים מחקריים שונים. יחד עם זאת, הנושא הועבר לטיפולו של ראש רשות המחקר בבינתחומי הרצליה, על מנת שלהבא יופץ נוסח ברור יותר לסטודנטים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ