בעקבות השעיית העובדים |

שביתה כללית ברכבת החל ממחר

ההסתדרות הודיעה על הפסקה מוחלטת של פעולת הרכבת בכל רחבי הארץ. היו"ר עיני יכריז היום על סכסוך עבודה שיאפשר השבתת הנמלים בעוד שבועיים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הסתדרות העובדים הודיעה הלילה (שני) כי תשבית את רכבת ישראל החל ממחר ב-6 בבוקר אם לא תתקבל דרישתה לשוב לשולחן המשא ומתן. הסתדרות העובדים אף דורשת מהנהלת הרכבת לחזור בה מההחלטה להשעות את יושבת ראש ועד העובדים גילה אדרעי ושמונה עובדים נוספים. במסגרת ההשבתה תופסק לחלוטין פעולת הרכבת בכל רחבי הארץ.

יו"ר ההסתדרות עופר עיני אמר הלילה לקול ישראל כי הוא ניסה להימנע ממהלך ההשבתה, אך שר התחבורה ישראל כץ "גדש את הסאה ושבר את הכללים". עיני קרא לשר התחבורה להקפיא את ההליכים נגד העובדים ולפתוח בהידברות. הבוקר תכריז ההסתדרות על סכסוך עבודה באיגוד התחבורה שמשמעותו שבעוד שבועיים תוכל ההסתדרות להשבית את הנמלים ושירותי התחבורה הציבורית.

אתמול בערב, עם היוודע העונש ליו"ר הוועד, חמישה חברי ועד נוספים ושני עובדי הרכבת אמר יו"ר ההסתדרות כי מה שאירע בהנהלת רכבת ישראל הינו בבחינת חצייה של קווים אדומים ביחסי עבודה: "יש כאן צעד מסוכן מאוד, בו עובדים במהלך מאבק ארגוני לגיטימי נקראים לוועדות משמעת בתירוצים שונים ומשונים, ובסופו של דבר אף מסולקים ממקום העבודה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

אתמול בצהריים הועמדו לדין משמעתי עובדי הרכבת ישראל בעקבות האירועים בהשבתה הקודמת לפני כמה שבועות, בין היתר בגלל תקיפת מנכ"ל החברה. על פי החלטת ועדת המשמעת היו"ר אדרעי לא פוטרה אך הושעתה לשלושה חודשים. אדרעי הואשמה בטענה כי איימה על עובדים בשביתה. אדרעי נטשה את הדיון בכעס עוד בעיצומו והעונש התקבל בהיעדרה. בתקופת ההשעייה אדרעי תקבל שכר העומד על 50% משכרה המלא. בעקבות האירוע הורתה ההסתדרות לעובדים שלא להתיצב לשימועים , ואילו ברכבת טענו בתגובה כי מדובר בביזוי בית המשפט ובהיגררות ההסתדרות אחרי הוועד.

עוד החליטה הרכבת לפטר שני עובדים, מתוקפי מנכ"ל הרכבת בועז צפריר. אחד מעובדים אלה ניסה לדרוס את צפריר בעודו רכוב על אופנוע, והשני צבר כבר שבע עבירות משמעות, וקיבל אזהרה חמורה לפני פיטורין. ארבעה עובדים נוספים הושעו לשישה חודשים וקיבלו אזהרה בכתב לפני פיטורין, ושניים נוספים הושעו לארבעה חודשים וקיבלו אזהרה לפני פיטורין גם הם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ