התנגשות חזיתית על מפת מרתון תל אביב

שגיאה בכ-150 אלף מפות המירוץ עלולה לגרום להתנגשות בין הרצים; איתור הטעות אינו מונע מהמארגנים להמשיך ולחלק אותן למתעניינים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

שגיאה בכ-150 אלף מפות שהודפסו לקראת מרתון תל אביב ביום שישי הקרוב, כמעט וגרמה למשתתפים לרוץ בשלב כלשהו לאורך המסלול בכיוון ההפוך. כתוצאה מהטעות, הופנו הרצים לאתר האינטרנט של המרוץ כדי להתעדכן במסלול הנכון. חלוקת המפות במתחם המרתון בכיכר רבין נמשכת.

הטעות נוגעת למסלולי המרתון המלא וחצי המרתון. אחרי 11.5 ק"מ, נדרשים הרצים ברחוב הירקון לפנות מזרחה לשדרות נורדאו במקום להמשיך צפונה. למעשה, הם מופנים לנתיב שממנו יחזרו רצי המרתון וחצי המרתון לאחר סיבוב בצפון העיר.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

יוסי רובננקו, אחד המשתתפים במרוץ, התריע על הטעות בפורום אינטרנטי כבר ביום חמישי שעבר. "הבלבול הזה לא לעניין ולא מקצועי. דרושה הבהרה ברורה וחד-משמעית מצד מארגני המרתון". זמן קצר לאחר מכן, השיב נציג הפקת המרוץ לפנייה וציין כי אכן נפלה טעות וכי המפה באתר היא המפה הנכונה. "המפה שחולקה בערכות נועדה לתושבי העיר, כדי להבליט את הצירים הסגורים ולחבר אותם לחג המרתון, אך היא לא מדויקת".

תשובת הנציג לא סיפקה את רובננקו. "ההסבר שלך, בעיניי, אינו מניח את הדעת. הרשלנות היא שלכם. אם זו המציאות, עדיף שלא הייתם מחלקים את המפה הזו בערכה. זה מבלבל ומרגיז. אנשים מתכוננים לעניין הזה הרבה זמן וכל שינוי במסלול הוא בעל משמעות", כתב האצן ומשתתפים אחרים בפורום הוסיפו: "חלמאות ישראלית מוכרת - מחלקים מפה ואז שולחים לאתר". יצוין כי בשנה שעברה התרחש בלבול מביך במרתון ירושלים הראשון. המובילים טעו בדרך, הגיעו לקו הסיום של חצי המרתון וגררו אחריהם רצים נוספים. בתחילה, רצו המארגנים לפסול את תוצאותיהם אך לבסוף אישרו אותן.

עמדת מידע למרתון שבה מופצות המפות, אתמול בכיכר רבין. יותר מ-25 אלף נרשמו למקצים השונים צילום: דניאל בר און

מנכ"ל חברת "כפיים" המפיקה את המרתון, עופר שטרית, הסביר אתמול כי הטעות נבעה משינויים של הרגע האחרון במסלולים, שנעשו בהוראת המשטרה. "מבחינת העידוד אנחנו מנחים לעודד בשעות הנכונות, אין שם טעות. הטעות היא בכיוונים - הם הפוכים. ברגע שגילינו את העניין הזה, הפסקנו לחלק את המפות לרצים, אבל כן חילקנו אותן למעודדים. על בסיס המפות האלה הם יכולים לבוא ולעודד".

מרתון תל אביב יכלול שבעה מקצים: מרתון מלא, חצי מרתון, מרוץ ל-10 ק"מ, ל-4.2 ק"מ, מרוץ "מיני מרתון" לילדים ומרוצים לאופני יד ולרולרבליידס.

יותר מ-25 אלף איש נרשמו לתחרויות, כ-1,750 מהם למרתון המלא. המארגנים מצפים השנה לכ-80-100 אלף צופים. ההשקעה במרתון מסתכמת ביותר משישה מיליון שקלים. כשליש מהמחיר מגיע מהמשתתפים, שליש ממומן באמצעות חסויות ושליש נוסף מקורו בתקציב העירייה. אלפי מאבטחים ומאות שוטרים צפויים לאבטח את המרוץ ורחובות רבים ייסגרו עד לשעות הצהריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ