הרב מצגר: "זה שבוע שני שאני מספיד אב וילדים"

מאות בני אדם ליוו למנוחות את ששת בני משפחת שאער שנספו אמש בשריפה בביתם. הרב הראשי של רחובות: "כולנו חשים את הכאב"

רויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל בלומנפלד

מאות בני אדם השתתפו אחר הצהריים (שלישי) בהלוויות ששת בני משפחת שאער, שנספו אמש בשריפה שפרצה בביתם שברחובות. הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, ספד למשפחה בדמעות ואמר: "איך אפשר להסביר אסון כזה? איך אפשר להבין את מחשבותיו של הקדוש ברוך הוא ולהשאיר אם לבדה? מאז התחלנו לקרוא פרשת ויקרא, זה שבוע שני שאני עומד ומספיד אב עם ילדים (בשבוע שעבר) מטולוז, (ועתה) אב עם ילדים מרחובות. כמה נלווה ילדים ומשפחות צעירות על אסונות שכאלה?" מצגר הוסיף: "אביבית, המחנכת הדגולה, וגיא, גידלתם ילדים למופת. הייתם בבחינת המנורה עם שבעה קנים. שישה קנים כבו היום ואת נותרת לבדך. אנחנו מברכים אותך שתצליחי להדליק את המנורה מחדש".

רבה הראשי של רחובות, שמחה הכהן קוק, אמר בטקס הלוויה כי "אני מתפלל לעילוי נשמתם של תינוקות יקרים אלו... אנחנו חשים את הכאב הזה כאילו זו נשמה אחת. כולנו נשמה אחת". ראש העיר של רחובות, רחמים מלול, אמר בטקס כי "הקדוש ברוך הוא ליקט חמש שושנים רכות, יפות, ואילן אחד גדול. האב השליך עצמו בחירוף נפש כדי להציל את ילדיו הקטנים ונספה איתם כמו גיבורים".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

מסע הלווייה של בני משפחת שאער ברחובות, היוםצילום: אילן אסייג

קודם לכן נאספו למעלה מ-300 בני אדם מחוץ לבית המשפחה שבשכונת אושיות בעיר ונשאו תפילות. האם השכולה, אביבית, נותרה מחובקת בידי קרובי משפחה. "מאיפה יהיו לה כוחות להתמודד?", שאלה אלה מזל, קרובה ושכנה של בני משפחת שאער. "אין לה מה בשביל מה להתעורר בבוקר. היא לא תשמע את הקולות שלהם כבר".

קרובי המשפחה והשכנים מספרים על משפחה נעימה ופעילה בשכונה, שלמרות שרכשו בית בבאר יעקב, עיר מוצאו של גיא, החליטו להישאר ברחובות ולחנך את ילדיהם בחינוך התורני. "זאת משפחה מכובדת ושקטה, אנשים טובים שכבר לא מוצאים בכל מקום. היא (אביבית - ר"ב) נולדה וגדלה פה כולנו מכירים אותה מילדות, וגם את המשפחה שהקימה", סיפרה שכנה שגרה בסמיכות לבית המשפחה והחלה משחזרת: "בשעה 22:30 ראיתי אמבולנסים ומכבי אש, חשבנו תאונה, אמרו שיש 4 פצועים אנושים. בעלי ובני ישר הלכו לשם, אני לא הייתי מסוגלת. אנחנו שכונה מיוחדת - כולם פה מכירים את כולם, תומכים בכולם, כולם בשוק".

גיא שאער. תצלום רפרודוקציה

בתוך כך, נמשכת חקירת המשטרה אודות הסיבה לפרוץ השריפה. רב פקד שמעון אלימלך, ראש לשכת החקירות של מרחב שפלה, אמר קודם כי ישנה סבירות גבוהה שמדובר בקצר חשמלי. "ידוע לנו שחמשת הילדים ישנו בחדר", אמר, "האבא שמע את אחד הילדים בוכים, הלך לבדוק מה קרה וראה המון עשן. הוא הלך מסביב לבית כדי לפתוח חלון וזה מה שהכניס חמצן לחדר. הוא לא ידע. הוא עשה מה שנראה לו הכי נכון. אחר כך הוא חזר לקדמת הבית ואז נכנס למלכוד והסתבך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ