הארץ

אווה סנדלר ששכלה את בעלה יונתן ובניה אריה וגבריאל בפיגוע בבית הספר היהודי בטולוז בשבוע שעבר, הגיע היום (רביעי) לנחם את אביבית שאער, שבעלה גיא וחמשת ילדיה נספו בשריפה שלשום בקראוון בו התגוררו. השיחה בין השתיים הוקלטה ופורסמה הערב ברדיו "קול ברמה".

השיחה בין השתיים עסקה בעיקר בשאלות אמוניות והשלמה עם האסונות שפקדו אותן, בעיקר מצידה של אביבית שעדיין יושבת שבעה. בין השאר היא אמרה לאווה כי "זה ברור לי שאנחנו סוג של כפרה לישראל. אנחנו אלה שנמצאים עדיין בסרט. גם אנחנו נצטרך ללכת באיזשהו שלב...אין לי ספק שהם נמצאים במקומות הכי טובים...זה רק אינטרס שלנו, שאנחנו רוצים אותם וקשה לנו וחסר לנו, כי מי שבאמת סובל זה אנחנו, והם - הכי טוב להם".

אביבית הוסיפה ואמרה כי "אני לא מאמינה שאנחנו יותר רחמניות מהקב"ה, כל מה שהוא עושה זה לטובה . אנחנו לא יכולים להבין את הטובה הזו כי אנחנו מוגבלים בשכל ובידיעה. קשה לנו לראות את הטובה הזו. צריך לסמוך עליו שהוא נתן ולקח ויהי שמו מבורך באמת".
האשה, ששבוע לפני האסון שפקד אותה איבדה גם את אחיה הביעה תקווה כי "הקורבנות האלה שהקרבנו, יהיו קורבנות שיפתחו את הלבבות של כולם שבאמת שנדע שאנחנו כלי בשליחותו של קב"ה ושכל המקרים האלה זה לקדש את שמו ברבים".

אווה סנדלר בהלווית משפחתהצילום: אוליבייה פיטוסי

במהלך ניחום האבלים אף פנתה שאער לסנדלר שגרה בצרפת והאיצה בה כי "זו ההזדמנות שלך לעלות לישראל. אין לנו ארץ אחרת".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ