80% מהציבור תומכים בחידוש ההפגנות נגד יוקר המחיה

בכל הקשור למוצרי צריכה ודיור ישראל נותרה אחת המדינות היקרות בעולם. סקר של המכללה למינהל: 50% מרגישים שהמחאה לא שינתה דבר

ענת ג'ורג'י
ענת ג'ורג'י
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ענת ג'ורג'י
ענת ג'ורג'י

המחאה הציבורית של הקיץ שעבר הביאה לעולם שורה ארוכה של ועדות ויוזמות מקומיות: ועדת טרכטנברג, ועדות הדיור, חרם הקוטג’, השוואות מחירים של צרכנים, מחאת הפסק זמן ו–400 אלף איש ברחובות שדורשים צדק חברתי - אבל עדיין לא חוללה מהפך של ממש במצבו של מעמד הביניים.

אזרחים רבים טוענים כי מצבם דווקא הורע בשנה האחרונה. התחושות הללו מקבלות ביטוי בסקר שנערך במכללה למינהל, שממנו עולה כי כמעט מחצית מהאזרחים בישראל מרגישים שהמחאה החברתית של הקיץ האחרון לא השיגה דבר. 45% מהם מרגישים שהחברות חזרו להעלות מחירים, ורק 29% מהציבור חושבים שוועדת טרכטנברג סיפקה פתרונות טובים למחאה החברתית. אבל 78% ממשתתפי הסקר חושבים שצריך להמשיך ולהפגין נגד יוקר המחיה, ו–29% מצהירים שישתתפו בהפגנות המחאה הבאות נגד יוקר המחיה.


די בביקור בסופרמרקט ובתחנת הדלק, בתשלום חשבון השכירות או החשמל, כדי להבין שמצבו של הצרכן הישראלי לא הוטב. על פי נתונים שמופיעים בגיליון מיוחד של Markerweek שמתפרסם היום (חמישי), ישראל נותרה אחת המדינות היקרות בעולם, בכל הקשור למוצרי צריכה, לדיור, לתקשורת, לחשמל ולרכב.

רוטשילד פינת תחריר

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ