רשות השידור משכה את מכתבי השימוע לבכירים

"אלה חיים של אנשים, איך אפשר לנהוג כך", הטיחה שופטת ביה"ד לעבודה ברשות, וזו ביטלה את המהלך שהיה צפוי לפגוע, בין היתר, בינון מגל וקרן נויבך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רשות השידור משכה היום (חמישי) את מכתבי השימועים שנשלחו לעשרות בכירים העובדים בחוזים אישיים, בעקבות עתירת אגודת העיתונאים בירושלים. בנוסף, יימשכו המכתבים שנשלחו לעיתונאי הטלוויזיה והרדיו המועסקים בחוזים קיבוציים, שלטענת הרשות מועסקים בה פחות משלוש שנים.

לפני כשבועיים החלה הרשות לשלוח מכתבי שימועים לכ-40 עיתונאים המועסקים בחוזים אישיים, ככל הנראה לקראת שינוי בתנאי העסקתם. בין היתר נשלחו מכתבים לינון מגל, שרון וקסלר, קרן נויבך, יורם כהן ואורי לוי. עוד קודם לכן החל זימונם לשימוע של עיתונאי רדיו וטלוויזיה המועסקים בחוזה קיבוצי, ביניהם אפרת וייס, שי זילבר ומירית הושמנד.

שלשום עתרה אגודת העיתונאים בירושלים לבית הדין האזורי לעבודה בעיר, בדרישה להוציא צווי מניעה להליכי הפיטורין והשימועים. האגודה טענה כי מדובר בצעד לא חוקי, שנעשה ללא התייעצות עמה ובטרם נכנסה הרפורמה ברשות לתוקפה

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

במהלך הדיון היום הודיעה רשות השידור על משיכת המכתבים לגבי העובדים בחוזים אישיים. לגבי העובדים בחוזים קיבוציים, נקבע כי הליך הזימונים לשימועים יחל מחדש, וכי לפי התאריך ה-1 בפברואר 2012 ייקבע אם העובדים הועסקו במשך שלוש שנים ברשות השידור.

השופטת דיטה פרוז'ינין, נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, מתחה ביקורת על הנהלת הרשות ואמרה כי "הרשות פועלת כמו במעמד הר סיני- קודם נעשה ונפטר ואחר כך נשמע מה יש להם להגיד. אלה חיים של אנשים, איך אתם יכולים לנהוג כך?... מדוע אינכם עובדים בשקיפות ותוך הידברות עם נציגי העובדים, ומה החיפזון הזה פתאום?"

במהלך הדיון אמרה נציגת הייעוץ המשפטי ברשות כי הרפורמה צפויה להיכנס לתוקפה בחודש יולי, כחודשיים לאחר המועד שעליו דווח בחודשים האחרונים. דיון נוסף בנוגע להתקדמות במשא ומתן בין הצדדים נקבע ל-22 באפריל.

יו"ר אגודת העיתונאים דני זקן מסר בתגובה כי הוא מברך על ההחלטה וקרא להנהלת הרשות "להחל בהליך הידברות רצוף וקבוע אשר ימנע את הצורך בהגעה לבית הדין ויביא לפתרונות הבעיות והנושאים שעל הפרק בדרך מוצלחת הרבה יותר מבתי הדין".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "רשות השידור תמלא את כל הסיכומים שהושגו בבית המשפט. הנהלת רשות השידור נחושה למלא את כל הסכמי הפורמה ככתבם וכלשונם, על הסכמים אלו חתומה גם אגודת העיתונאים בירושלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ