מרתון ת"א היום |

הרחובות שנסגרים לתנועה

25 אלף רצים צפויים להשתתף היום במקצים השונים. 100 אלף צופים צפויים לעודד אותם וליהנות ממגוון הופעות ופעילויות ברחבי העיר

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

יותר מ-25 אלף רצים צפויים להשתתף היום בבוקר (שישי) במקצים השונים של מרתון תל אביב, שמתקיים השנה בפעם הרביעית. כ-1,750 מהמשתתפים ירוצו את המרתון המלא באורך 42.2 ק"מ. רצי המרתון יזנקו מגן צ'רלס קלור ב-6:45 בבוקר, צפונה על רחוב הירקון, משם לאלנבי, דרך שדרות רוטשילד, עזריאלי והקריה, חזרה אל הטיילת, משם ימשיכו לצפון העיר וישובו חזרה לטיילת ולנקודת הסיום בגן צ'רלס קלור דרך הרחובות אבן גבירול, פרישמן, דיזנגוף ונורדאו. עוד יתקיימו מרוץ חצי מרתון, 10 ק"מ, 4.2 ק"מ, 420 מטר לילדים ומקצים לאופני יד לנכים ולגלגיליות (רולרבליידס). גם נקודות הזינוק והסיום של המקצים הללו יהיו בגן צ'רלס קלור.

המארגנים מעריכים כי נוסף על המשתתפים עצמם, יצאו לרחובות העיר עוד כ-100 אלף איש לצפות ברצים ולעודד אותם. לאורך המסלולים הוצבו במות ובמהלך הריצות ינגנו עליהן הרכבים מוסיקליים. בגן צ'רלס קלור ובכיכר רבין יהיו גם כן הופעות. אלפי מאבטחים ומאות שוטרים יתפרסו ברחובות העיר במהלך האירועים.

עופר שטרית, מנכ"ל "כפיים", מפיקת מרתון תל אביב, אומר כי השנה היה ניסיון למשוך כמה שיותר אנשים להשתתף באירועי המרתון, גם אם אינם משתתפים באחד המקצים. "הלכנו הפעם על קונספט של חג המרתון. במקום שזה יהיה עונש אנחנו מנסים להפוך את העניין לחגיגה. כל השנים היה לנו מאבק לשכנע ולהסביר שמרתון זה לא עונש. בכל העולם, חוץ מישראל, מרתון זה חגיגה. בישראל אומרים מרתון חושבים סיוט תחבורתי", הוא אומר. "זה לא סוגרים את כל העיר ותתרחקו מתל אביב, אלא בדיוק הפוך – תבואו, תיהנו, תראו, זה מחזה מרהיב, וגם הרצים זקוקים לעידוד שלכם. השנה גם בגלל העניין הזה הכנסנו את לב העיר לתוך העניין. הרצים של המרתון וחצי המרתון רצים לכל אורך אבן גבירול ודיזנגוף, כל המסלולים חוץ מ-4.2 רצים את כל רוטשילד. עשינו מיני מרתון ילדים. אנחנו מנסים לעשות את זה פסטיבל שבו כל אחד יכול למצוא את המקום ולא רק ריצת מרתון אחת".

רצים במרתון תל אביב בשנה שעברהצילום: ניר קידר

לקראת המרתון, נאסרה החנייה החל מאתמול בערב בכל הרחובות שבהם יעברו המקצים השונים. בשעות הבוקר המוקדמות תחסום המשטרה לתנועה את הצירים והרחובות בהם יעברו הרצים, עד סביבות השעה אחת וחצי בצהריים.

המארגנים ממליצים למשתתפים ולצופים לבוא בתחבורה ציבורית או ברגל. לבאים ברכב פרטי למתחם המרתון בגן צ'רלס קלור לאחר שש בבוקר מומלץ לחנות בחניוני אצטדיון בלומפילד ונמל יפו. בשעות המרוץ צפויים שינויים גם בקווי התחבורה הציבורית. 

הרחובות שיסגרו לתנועה

צפון העיר

רוקח, אבן גבירול (מדרך נמיר עד ש"י עגנון), ש"י עגנון, התערוכה, נמל תל אביב, לוי אשכול (מצומת פרופס עד חיים לבנון), ראול ולנברג והברזל. 

מרכז העיר

טיילת הרברט סמואל והרחובות הירקון, יורדי הסירה, קויפמן, אלנבי (מרחוב הירקון עד שדרות רוטשילד), שדרות רוטשילד, תרס"ט, שדרות בן ציון, דיזנגוף (מתרס"ט עד אבן גבירול ומפרישמן עד נורדאו) , מרמורק, החשמונאים, דרך בגין (מהחשמונאים עד קפלן) וקפלן.

יפו

שדרות גולדמן עד כיכר השעון, יפת (מגולדמן עד יהודה מרגוזה), רציף העלייה השנייה ורחוב יהודה מרגוזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ