ביה"ד לעבודה הוציא צו מניעה לשביתת מאבטחי השרים

מאבטחיהם של 22 משרי הממשלה היו צפויים לשבות מחר, אך שופטת ביה"ד קיבלה את עמדת המדינה, לפיה מדובר בצעד שיזיק לשרים ולציבור

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הוציא צווי מניעה לשביתת מאבטחי השרים שהיתה צפויה להתקיים הבוקר (שני). על פי התכנון המקורי, 170 המאבטחים שאחראים על ביטחונים של 22 משרי הממשלה היו צפויים לשבות מחר ולא להגיע לעבודה במחאה על השכר אותו הם מקבלים העומד על 22 שקלים לשעה.

שופטת בית הדין לעבודה בתל אביב שרה מאירי קיבלה את עמדת המדינה, לפיה מדובר בצעד שיזיק לשרים ולציבור והוציאה צווי מניעה לשביתה. המאבטחים, המאוגדים בהסתדרות העובדים הארצית, עמדו לחתום היום על הסכם הבנות מול חברת "מיקוד" המעסיקה אותם ואשר זכתה במכרז האחרון לאבטחת השרים.

בין חברת מיקוד להסתדרות העובדים הלאומית ולמאבטחים התנהל בימים האחרונים משא ומתן, אולם השיחות נכשלו. לטענת ההסתדרות, חברת "מיקוד" חזרה בה מההסכמות אליהן הגיעו הצדדים.

שביתת המאבטחים לא היתה אמורה לפגוע בביטחונם של ראש הממשלה, שר החוץ, שר הביטחון, הנשיא, יו"ר הכנסת ויו"ר האופוזיציה, שכן אלה מאובטחים על ידי היחידה לאבטחת אישים של השב"כ, שאנשיה אינם קשורים לשביתה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ