ארכיון קול ישראל יפונה לטובת חדרים למנהלי רשות השידור

"מדובר בטרגדיה עיתונאית", אמר אחד מעיתונאי הרשות והוסיף: "זהו אחד מהארכיונים העיתונאיים הטובים ביותר בארץ"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

חדר ארכיון הרדיו של רשות השידור צפוי להיסגר לטובת חדרים של מנהלים ברשות שיחליפו אותו. חלק מהחדר יעבור למנהלת שירותי המנהל החדשה ברדיו, אילנה רבינוביץ', אשתו של היועץ הבכיר למנכ"ל הרשות, זליג רבינוביץ'. הארכיון, ובו שתי קומות, מכיל חומרים שונים ובהם: קטעי עיתונות מ-40 השנים האחרונות, דו"חות ממשלתיים ואחרים וקומת גלריה שבה ארונות ספרים רבים. בארכיון מבקרים בו מדי יום עיתונאים מהטלוויזיה והרדיו, תחקירני תוכניות ואף סטודנטים.

בסוף השבוע האחרון פרשה עובדת הארכיון היחידה שנותרה. בעבר עבדה בארכיון עובדת נוספת, אולם לפני חצי שנה העבירו אותה לעבוד בלשכת מנכ"ל הרשות. לאור פינוי החדר והמחסור בעובדות, דואגים כעת רבים ברשות מה יעלה בגורל חומרי הארכיון, שטרם הוחלט לאן וכיצד הם יעברו. אחת האפשרויות שעלתה היא העברת חומרי הארכיון לארכיון הטלוויזיה שבו מצויים חומרים אחרים, בעיקר מצולמים, אולם החלטה כזו טרם התקבלה.

"מדובר בטרגדיה עיתונאית", אמר אחד מעיתונאי הרשות והוסיף: "זהו אחד מהארכיונים העיתונאיים הטובים ביותר בארץ". לדבריו, בארכיון נמצאים "ספרים שאין להשיג, והוא מקור יחיד בשביל למצוא מה פורסם על פרשות עבר חשובות". הוא הדגיש כי הארכיון משמש לעבודה יום-יומית לעיתונאי הרשות.

אולפן קול ישראלצילום: אוריה תדמור / ג'יני

לדברי גורם נוסף ברשות השידור, "לא ברור למה זה דחוף לשנות את ייעוד החדר, עוד לפני שהתקלבו החלטות סופיות לגבי חומרי הארכיון".

מרשות השידור מסרו כי ההנהלה בוחנת את ההעברה של "גזרי העיתונים שרובם במצב לא קריא, למדיה דיגיטלית, וכך הם יהיו זמינים לכל עובדי הרשות". בהתייחס לשאלות על שינוי ייעודו של החדר ועל מקום האחסון של הארכיון עד שיעברו למדיה הדיגיטלית נמסר: "רשות השידור איננה עוסקת מעל דפי העיתונות בשיבוץ חדרים לעובדיה ומנהליה ואיננה מגיבה לספינים של גורמים אינטרסנטיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ