עתירה לבג"ץ: להפעיל תחבורה ציבורית בת"א בשבת

במפלגת מרצ, שהגישה העתירה, טוענים כי החלטתו של שר התחבורה נסמכת אך ורק על הרצון לשמור על הסטטוס קוו. "גם נתב"ג פועל בשבת"

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור

מפלגת מרצ עתרה הבוקר (רביעי) לבג"ץ בדרישה להורות לשר התחבורה, ישראל כץ, לאפשר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בתל אביב, בהתאם להחלטת מועצת העיר לפני חודש וחצי. על העתירה, שהוגשה באמצעות משרד עו"ד דפנה הולץ לכנר, חתומים ח"כ ניצן הורוביץ, סגנית ראש עיריית תל אביב מיטל להבי, חברי מועצת העיר תמר זנדברג ואחמד משהראוי ומזכ"ל מרצ דרור מורג.

העותרים טוענים כי החלטתו של שר התחבורה נסמכת אך ורק על הרצון לשמור על הסטטוס קוו. לדבריהם, הוא אינו מתחשב בשיקולים רלוונטיים אחרים ובהם הצורך במתן אפשרות ניידות גם לכ-40% מתושבי תל אביב שאינם בעלי רכב ול-35 אלף לא יהודים המתגוררים בעיר. עוד הם מציינים כי להפעלת תחבורה ציבורית בשבת יש חשיבות בשמירה על הסביבה.

"יש לציין כי ישנם מתווים קיימים, ולא מעטים, של הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. כך למשל, ידועים ההסדרים של הפעלת התחבורה הציבורית בערים חיפה ואילת, כמו גם הסדרי הפעלת מוניות השירות בכל רחבי הארץ, והפעלת נתב"ג בשבת, והכל באישור משרד התחבורה", נכתב עוד בעתירה.

פעילי םשל תנועת ישראל חופשיתצילום: אייל יסקי וייס

לדברי ח"כ ניצן הורוביץ "תחבורה ציבורית יעילה חייבת לעבוד 7 ימים בשבוע. זהו שירות חיוני שהשבתתו בגלל כפיה דתית היא בלתי נסבלת, פוגעת בחברה בסביבה ובמשק". תמר זנדברג, שהעלתה את ההצעה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת למועצת העיר תל אביב אומרת כי "העתירה מוגשת כיוון שלא סביר ששר התחבורה נמנע מלשקול הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, שהיא בעלת חשיבות גדולה ומרכזית לחיינו, בגלל מחסום סף של "סטאטוס קוו" שאינו בר תוקף ואיבד מזמן מהרלוונטיות שלו".

משרד התחבורה מסר בתגובה כי טרם קיבל את העתירה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ