מסלול ללימודי רכבת ייפתח בתיכון בדימונה

התלמידים ילמדו נהיגת קטרים, תפעול הרכבת ותחזוקת מסילות. לפי ההערכות, הפרויקט עשוי להעלות את שיעורי התעסוקה בעיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תלמידי תיכון עמל בדימונה יוכלו משנת הלימודים הבאה להשתלב במסלול חדש שיקנה להם ידע והתנסות במקצועות הרכבת, ויאפשר להם להשתלב ברכבת ישראל בסיום לימודיהם. הפרויקט החדש עשוי להעלות את שיעורי התעסוקה בעיר.

במסגרת המסלול ילמדו התלמידים נהיגת קטרים, תפעול רכבות ותחזוקת רכבות ומסילות. הם יעברו חונכות בתפקידים השונים במוסכי הרכבת, במוקד השליטה והבקרה של החברה ובחטיבת התשתית שלה.

"ב-2017 צפוי לפעול קו הרכבת לאילת, כך שמעמדה של דימונה יהיה משמעותי יותר", אמר ראש העיר דימונה, מאיר כהן. כהן נפגש לפני כחודש עם מנכ"ל הרכבת בעז צפריר, שעדכן אותו בנוגע לצרכים העתידיים של החברה והבהיר לו את חשיבותם של מקצועות הרכבת. "ביקשתי מצפריר שכל תלמיד שיסיים את הלימודים יתקבל מיידית לעבודה ברכבת, ולהפתעתי הוא אימץ את הרעיון", הוסיף.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כהן ציין כי פרויקט לימודי הרכבת יהפוך את בית עמל לתיכון אזורי, משום שחלק מהתלמידים מעוניינים בהכשרה מקצועית לצד הלימודים העיוניים. "צריך להחזיר את לימודי המקצועות לבתי הספר", הדגיש כהן, "לא ייתכן שיביאו רתכים מהודו".

בעבר התלוננו תושבי דימונה על השיבושים בקו הרכבת בין באר שבע לעיר. לפני כשנה אף החליטה הרכבת להשבית את הקו בעקבות מחסור בקרונות. "הקמת מוסדות חינוך שיעסקו במקצועות הרכבת היא אבן דרך חשובה לעתידה של רכבת ישראל", אמר מנכ"ל הרכבת.

מנכ"ל קבוצת עמל, עו"ד רוית דום, מסרה כי "התוכנית הטכנולוגית החדשה שיזמנו עונה על צורך אמיתי של המשק הישראלי. היא מבטיחה תעסוקה עתידית לתושבי דימונה והדרום בתחום הולך ומתפתח".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ